ODLIČAN ULAZAK U PRVENSTVO: / Slaven Belupo nakon prekida do preokreta i nove pobjede

U dvoboju 2. kola hrvatskog prvenstva nogometaši Slaven Belupa su preokretom u Koprivnici došli do pobjede 3-2 protiv Cibalije.

23.7.2016.
21:29
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Željka Kopića slavili su u uzbudljivoj utakmici u kojoj je Cibalia vodila s 2-1 sve do 73. minute, da bi na kraju ostala bez svega. Domaćini su poveli već u trećoj minuti pogotkom Makedonca Mirka Ivanovskog, no gosti su izjednačili dalekometnim udarcem Frane Vitaića u 22. minuti.

REGIONALNI DERBI BEZ NEIZVJESNOSTI: /

Puljani doživjeli debakl na Rujevici

Desetominutni prekid

U 37. minuti Vinkovčani su uspjeli doći i do vodstva zahvaljujući pogotku Brazilca Tiaga Rodriguesa. Domaći su preokret započeli u 73. minuti kada se Ivanovski po drugi put upisao u strijelce i izjednačio na 2-2.

Uslijedio je desetminutni prekid zbog nestanka struje na stadionu, a u 86. minuti je mladi Gordan Barić sjajnim udarcem iskosa s desetak metara donio domaćinima slavlje. Slaven tako nakon dva kola ima maksimalnih šest bodova budući da je prošli vikend nadigrao i Inter (2-0). Cibalia je, pak, na dnu bez bodova. U prošlom je kolu kod kuće poražena od Hajduka (0-2).

Dvoboj Intera i Osijeka u Zaprešiću

Do druge prvenstvene pobjede u kasnijoj je utakmici došao i Osijek koji je slavio u Zaprešiću protiv Intera s 2-0. Strijelci su bili Aljoša Vojnović u 49. i Gabrijel Boban u 68. minuti. Osječani su u prvom kolu slavili na gostovanju kod Istre 1961 (1-0), pa sada s Rijekom i Slavenom dijele vrh ljestvice. Inter je, pak, na začelju s dva poraza.