NOVO LEICESTEROVO ČUDO: / 'Lisice' nakon drame izbacile Sevillu i ušle u četvrtfinale

Engleski prvak igrat će u četvrtfinalu Lige prvaka! Leicester, prošlogodišnja senzacija u Premier ligi, iako ima tešku sezonu u prvenstvu, nastavlja s čudima u Ligi prvaka.

14.3.2017.
22:40

Nakon 1:2 iz prve utakmice, Leicester je pobjedom na stadionu King Power izbacio aktualnog osvajača Europske lige iz natjecanja.

Ključni trenutak dogodio se u 80. minuti kad je vratar Leicestera Kasper Schmeichel obranio jedanaestearc Stevenu Nzonziju. Sjajno je Schmeichel branio udarce Nasrija i Corree, a obranjeni penal bio je "šlag na torti".

Prije toga, Andalužani su u 74. minuti ostali s igračem manje, jer je drugi žuti dobio Samir Nasri.

Smijenili Ranierija i proigrali sa Shakespearom

Nedavna šok terapija, kada je otkaz dobio trener Claudio Ranieri koji ih je prošle sezone odveo do naslova prvaka Engleske, a naslijedio ga je njegov pomoćnik Craig Shakespeare, dala je rezultata. Nakon dvije pobjede u prvenstvu Engleske, "lisice" su napravile podvig plasmanom u četvrtfinale Lige prvaka.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo prilikama, no u 4. minuti Sevilla je mogla povesti. Nasri se je našao u stopostotnoj prigodi, ali vratar Schmeichel obranio je svoja vrata. U 27. minuti Leicester je dobio ono što je priželjkivao, priliku da iz prekida dođe do gola. Mahrez je ubacio na drugu stativu, a stoper Wes Morgan je koljenom pogodio mrežu.

U drugo poluvrijeme Sevilla je ušla sa dvije promjene, trener Jorge Sampaoli uveo je Mariana Ferreiru i Stevana Jovetića. Gosti su navalili na gol "lisica", a u 53. minuti Escudero sa 20-tak metara pogađa gredu.

No, samo minutu kasnije šok za Sevillu. Stoper Rami je loše ispucao loptu, koju je prihvatio Albrighton i sa 13 metara zabio za vodstvo 2-0. Nakon toga domaćini su se još više povukli, iako su u 67. minuti mogli povećati vodstvo preko Vardyja.

Schmeichel obranio penal i u prvoj utakmici

U 73. minuti Schmeichel je spasio domaćine, obranivši udarac Correae, a minutu nakon toga Nasri je zaradio drugi žuti karton, pa je Sevilla ostala sa igračem manje. No, to nije nimalo smanjilo njihov pritisak na gol domaćina i u 80. minuti dobili su priliku iz penala nakon što je vratar Schmeichel oborio Vitola. Ali, Schmeichel se odmah iz tragičara pretvorio u junaka, jer je obranio kazneni udarac Stevena N'Zonzija. Treba reći da je Schmeichel i u prvoj utakmici obranio penal.

Do kraja susreta Vardy nije iskoristio dvije čiste šanse, u 86. i 88. minuti, ali to se nije osvetilo "lisicama".

Rezultati uzvratnih utakmica Lige prvaka:

JUVENTUS - Porto 1-0 (Dybala 42-11m) (prva utakmica 2-0)

LEICESTER CITY - Sevilla 2-0 (Morgan 27, Albrighton 54) (prva utakmica 1-2)

Igrano u srijedu, 8. ožujka

BARCELONA - Psg 6-1 (Suarez 3, Kurzawa 40-ag, Messi 49-11m, Neymar 88, 90pen, Roberto 90+5/Cavani 62) (prva utakmica 0-4)

BORUSSIA DORTMUND - Benfica 4-0 (Aubameyang 4, 62, 85, Pulišić 59) (prva utakmica 0-1)

Igrano u utorak, 7. ožujka

Napoli - REAL MADRID 1-3 (Mertens 24 / Ramos 52, Mertens 57-ag, Morata 90) (prva utakmica 1-3)

Arsenal - BAYERN 1-5 (Walcott 20 / Lewandowski 55-11m, Robben 68, Douglas Costa 78, Vidal 81, 85) (prva utakmica 1-5)