NOVI NEREDI NA STADIONU: / Lyon preokrenuo protiv Bešitkaša, turski navijači priredili još jednu žestoku bakljadu

Utakmica Lyona i Bešiktaša kasnila je gotovo sat vremena zbog navijačkih nereda prije početka ovog četvrtfinalnog dvoboja, a završila je pobjedom domaćina 2:1.

13.4.2017.
23:44

Preokret u završnici napravili su, nakon brojnih promašaja, Corentin Tolisso (83.) i Jeremy Morel (85.) koji je iskoristio veliku pogrešku vratara Bešiktaša Fabricija.

Neredi uoči dvoboja

Uoči početka dvoboja u Lyonu, navijači gostujuće momčadi su topovskim udarima i bakljama zasuli domaće koji su se povukli na teren, a došlo je i do šakačkog obračuna na tribini. Kad se situacija raščistila, počela je utakmica, a pitanje je kako će Uefa reagirati nakon svega i hoće li turska momčad zbog divljanja svojih navijača biti izbačena iz Europe.

KAOS U LYONU: /

Huligani Bešiktaša gađali Francuze topovskim udarima i napali ih na tribinama, utakmica se ipak odigrala

Bakljada nakon Babelovog gola

No, neredi s početka utakmice nisu bili i jedini. Turski navijači očito su se dobro opskrbili rekvizitima za utakmicu, jer su nakon Babelovog pogotka priredili bakljadu na tribinama Stade de Lyona.

Bešiktaš je poveo u 15. minuti golom Ryana Babela nakon brzo izvedenog slobodnog udarca. Talisca je sjajno izveo slobodnjak uposlivši Babela koji je lijepim udarcem svladao Anthonyja Lopeza. Samo četiri minute kasnije Lyon je mogao izjednačiti, no Fekir je uzdramo vratnicu.

Domaćini su prije golova, dva puta pogodili vratnicu. prvo Alexandre Lacazette u 71. minuti, te Corentin Tolisso u 78. minuti. No, u završnici su ipak došli do pobjede i prednosti uoči uzvrata u Istanbulu.