BUNDESLIGA / Bayern doživio težak poraz, Bavarci s tri 'torpeda' potopljeni za 14 minuta

Bayern po 4 put u ovoj sezone poražen u prvenstvu

22.4.2023.
18:14

Nogometaši Bayerna četvrti put u ovoj sezoni poraženi su u domaćem ligaškom natjecanju, a u subotu ih je pred svojim navijačima svladao Mainz sa 3-1 u utakmici 29. kola Bundeslige.

POZNATI SVI POLUFINALISTI /

Musa zabio, Brozovićev Inter u golijadi zakazao gradski derbi u polufinalu: City preko Bayerna do Reala

Dobro počelo za Bavarce, međutim...

Sve je dobro počelo za momčad Thomasa Tuchela kad je Sadio Mane u 29. minuti pogodio za 1-0. To je bio jedan od samo dva udarca Bavaraca unutar okvira Mainzova gola, što je domaća momčad iskoristila za veliki preokret u drugom poluvremenu.

U razmaku od 14 minuta Bayernova vratara Yanna Sommera svladali su Ludovic Ajorque (65), Leandro Barreiro (73) i Aaron Martin (79).

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić odigrao je cijelu utakmicu za Bayern.

Posrtanje Bavaraca, koji su i dalje prvi sa 59 bodova, već u večernjem terminu (18.30 sati) može iskoristiti Borussia Dortmund (57 bodova) koja bi domaćom pobjedom protiv Eintrachta ponovno izbila na vodeću poziciju.

Gosti uvjerljivi

U preostale tri subotnje utakmice u poslijepodnevnom programu gostujuće momčadi su ostvarile tri uvjerljive pobjede. Wolfsburg Nike Kovača je sa 5-1 slavio u Bochumu, Werder je u Berlinu svladao Herthu sa 4-2, a Hoffenheim je pred svojim navijačima poraže od Koelna sa 3-1.

Svanberg (10, 56), Kaminski (21), Wimmer (33) i Waldscmidt (77) su postizali pogotke za Wolfsburg u Bochumu, dok je jedini strijelac za domaću momčad bio Broschinski (69).

Najzaslužniji za pobjedu Werdera nad Herthom bio je trostruki strijelac Marvin Ducksch (6, 27, 51), a četvrti pogodak postigao je Weiser (63). Ngankam (68) i Lukebakio (77-11m) su bili strijelci za berlinsku momčad koja se sa 22 boda nalazi na dnu ljestvice i sve je bliže preseljenju u drugoligaško društvo.

Hoffenhaim doživio poraz

Hoffenheim si je pobjedom nad Koelnom mogao kupiti malo mira uoči posljednjih pet kola, ali je momčad Andreja Kramarića po osmi put u ovoj sezoni ostala bez bodova pred svojim navijačima. Strijelci za Koeln bili su Kainz (18-11m), Selke (39) i Thielmann (90+2), a za Hoffenheim je pogodio Dolberg 90+4.

Kramarić je odigrao cijelu utakmicu za Hoffenheim koji se sa 29 bodova nalazi na 14. mjestu.

Njemačka - 29. kolo
Bochum - Wolfsburg 1-5 (Broschinski 69 / Svanberg 10, 56, Kaminski 21, Wimmer 33, Waldscmidt 77)
Hertha - Werder 2-4 (Ngankam 68, Lukebakio 77-11m / Ducksch 6, 27, 51, Weiser 63)
Hoffenheim - Koeln 1-3 (Dolberg 90+4 / Kainz 18-11m, Selke 39, Thielmann 90+2)
Mainz - Bayern 3-1 (Ajorque 65, Barreiro 73, Martin 79 / Mane 29)