USPJEŠAN POČETAK / Niksi debitirao pa zaludio Jurića i Italiju, svi hvale novo pojačanje: 'Oporavak kluba je krenuo s Vlašićem'

11:58

Nikola Vlašić prošlog je ljeta u velikom transferu preselio iz CSKA Moskve u engleski West Ham. Londonski klub je iskeširao 30 milijuna eura za usluge hrvatskog reprezentativca, ali Niksi nije imao sezonu za pamćenje.

RUŽNA REAKCIJA /

Svi bruje o bahatom potezu Mbappea, mnogi su uvjereni da mu je slava udarila u glavu, ali sada je stiglo objašnjenje

Ne može se reći da nije dobivao prilike, odigrao je 31 utakmicu u svim natjecanjima, ali je uspio upisati svega jedan pogodak i podijeliti dvije asistencije. Bilo je jasno da David Moyes nema strpljenja čekati Vatrenog jer je West Ham igrao dobru sezonu te se sve više počelo pričati o njegovom odlasku. Spominjalo se nekoliko klubova, ali najčešće je to bio - Torino.

Na kraju je Torino doveo hrvatskog reprezentativca. Došao je na jednogodišnju posudbu uz mogućnost otkupa krajem sezone.

Pohvale sa svih strana

Talijanski klub vodi hrvatski trener, Ivan Jurić, koji bi volio vratiti Vlašića na pravi put u karijeri. Niksi je dobio i priliku za debi na gostovanju u Monzi, gdje je odigrao drugih 45 minuta kada je zamijenio Alekseja Mirančuka, još jedno pojačanje Torina ovog ljeta.

Torino je na poluvremenu vodio 1:0, a susret je završio 2:1. Talijani vide veliki utjecaj našeg Niksija na igru Torina.

"Oporavak Torina počeo je ulaskom Vlašića. Odlična kupovina Torina, ušao je umjesto Mirančuka koji nije bio u najboljem izdanju usprkos pogotku", piše Tuttosport.

"Mirančuk i Vlašić su dva važna pojačanja koja će Juriću dati napadačku širinu u kontekstu opcija na krilima. Tek su došli i trebat će im vremena da se potpuno prilagode, ali definitivno su velika pojačanja za Torino", piše Alesandro Barreti.

Jurić je kratko komentirao nova pojačanja i zaključio kako su sva četvorica (Sanabria, Mirančuk, Radonjić i Vlašić) odigrala dobru utakmicu.