francusko prvenstvo / Nica pobjedom u Guingampu zadržala prvo mjesto: PSG rutinski protiv Angersa, Lyon uništio 'kanarince'

Nica je na gostovanju kod Guingampa povela već u petoj minuti golom Younesa Belhande i potom znalački obranila vodstvo

1.12.2016.
7:53
AP Images

U susretu 15. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na gostovanju pobijedila Guingamp 1-0 zadržavši vodeću poziciju na ljestvici Le Championnata, prvak PSG je pobjedom protiv Angersa 2-0 skočio na drugu poziciju dok je Lyon na gostovanju 'razbio' Nantes 6-0.

Nica je na gostovanju kod Guingampa povela već u petoj minuti golom Younesa Belhande i potom znalački obranila vodstvo.

PSG je iskoristio kiks Monaca i pobjedom protiv Angersa 2-0 skočio na drugo mjesto ljestvice. Golove za pariški sastav zabili su Thiago Silva (34), Edison Cavani (66-11m). Mateo Pavlović je igrao cijeli susret za goste.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Lyon koji je na gostovanju 'razbio' Nantes 6-0 uz šest različitih strijelaca. Golove su zabili Corentin Tolisso (16), Alexandre Lacazette (39-11m), Maxime Gonalons (41), Mathieu Valbuena (60), Mouctar Diakhaby (75) i Nabil Fekir (81).

U derbiju između St Etiennea i Olympique Marseillea nije bilo golova, dok su Bastija i Bordeaux odigrali 1-1.

Na ljestvici vodi Nica sa 36 bodova, PSG ima bod manje, a Monaco je treći sa 33 boda.