NEZAUSTAVLJIVI CITY ZADRŽAO VRH: / Sterling zabio hat-trick, ali cijeli Otok bruji o spornoj odlucu glavnog suca

Iako je zastavica bila podignuta, Tierney je poništio odluku pomoćnika

9.3.2019.
20:39

I nakon 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City će ostati na vrhu ljestvice, a branitelji naslova su tu poziciju zaslužili subotnjom pobjedom 3-1 protiv Watforda pred svojim navijačima, uz 'hat-trick' Raheema Sterlinga.

ČUDESAN PODVIG NEWCASTLEA: /

Spursi prosuli bodove, Vardy ušao u društvo Garyja Linekera

Gosti su u prvom poluvremenu uspjeli sačuvati svoju mrežu, ali već u prvoj akciji u drugom dijelu Sterling je postigao pogodak iza kojeg ostaje dvojba je li ga glavni sudac Paul Tierney opravdano priznao i poništio odluku svog pomoćnika da je strijelac bio u zaleđu.

Najbliži vrataru

Naime, nedvojbeno je kako je Sterling u trenutku upućivanja lopte prema njemu bio u nedopuštenoj poziciji i najbliži igrač gostujućem vrataru. No, prije njega je do lopte stigao gostujući branič Janmaat i u pokušaju izbijanja napucao loptu u Sterlinga koja se nesretno po Watford odbila u suprotni kut pokraj nemoćnog vratara Fostera.

Sterling je u 50. minuti postigao drugi pogodak na asistenciju Mahreza, a u 59. minuti mu je za 'hat-trick' asistirao David Silva.

Poraz Watforda ublažio je Gerard Deulofeu pogotkom u 66. minuti.

Engleska - 30. kolo Man. City - Watford 3-1 (Sterling 46, 50, 59 / Deulofeu 66)

Cardiff - West Ham 2-0 (Hoilett 4, Camarasa 52)

Huddersfield - Bournemouth 0-2 (Wilson 20, Fraser 66)

Leicester - Fulham 3-1 (Tielemans 21, Vardy 78, 86 / Ayite 51)

Newcastle - Everton 3-2 (Rondon 65, Perez 81, 84 / Calvert-Lewin 18, Richarlison 32)

Southampton - Tottenham 2-1 (Kane 26)

C. Palace - Brighton 1-2 (Milivojević 50-11m / Murray 19, Knockaert 74)

Preostale utakmice: Liverpool - Burnley (ned, 13.00) Chelsea - Wolverhampton (ned, 15.05) Arsenal - Man. United (ned, 17.30)