TVRDA UTAKMICA / Newcaslteu derbi u Engleskoj: Manchester United upisao šesti poraz

Jedini gol na utakmici postigao je Anthony  Gordon u 56. minuti. Newcastle je tako prekinuo niz od tri pobjede u prvenstvu Manchester Uniteda te mu priuštio šesti poraz u sezoni.

2.12.2023.
23:42

Nogometaši Newcastle Uniteda u posljednjoj su utakmici subotnjeg programa 14. kola engleskog prvenstva kao domaćini svladali Manchester United sa 1-0 (0-0).

SJAJNI ANTE /

Budimir nastavio sjajnu formu: Asistencija u derbiju za važan bod

Ovom pobjedom Newcastle je preskočio United na ljestvici, sada je peti sa 26 bodova, koliko ima i šesti Tottenham Hotspur, dok je United sedmi sa 24 boda.

Na vrhu je Arsenal sa 33 boda, drugi Manchester City ima 29, a treći Liverpool 28.