PREMIER LIGA / Nevjerojatan preokret Manchester Uniteda u nadoknadi

Manchester United upisao četvrtu ligašku pobjedu u sezoni

7.10.2023.
19:36

Negativan niz zaustavili su nogometaši Manchester Uniteda, na svom su Old Traffordu svladali Brentford 2-1 u osmom kolu engleske Premier lige.

SURAĐUJE S POLICIJOM /

Antony se vratio treninzima u Manchester Unitedu: Istraga je i dalje u tijeku

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

Bio je Manchester United pred trećim porazom u nizu jer je zaostatak 0-1 imao sve do 93. minute. Prije ove subote gubio je od Crystal Palacea u prvenstvu te od Galatasarayja u Ligi prvaka.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

Jensen je u 26. minuti doveo Brentford u vodstvo i gosti su vodili sve do 93. minute kada je ulogu velikog junaka na sebe preuzeo 26-godišnji Škot Scott McTominay koji je zabijao u 93. i 97. minuti za slavlje domaćina. Manchester United je upisao četvrtu ligašku pobjedu u sezoni, ali uz to ima i četiri poraza.

Drugu prvenstvenu pobjedu u nizu, a treću ukupno, upisao je Chelsea koji je u gostima pobijedio Burnley 4-1.

Odobert je u 15. minuti doveo Burnley u vodstvo, ali je uslijedio preokret u vidu čak četiri gostujuća gola. Prvo je Al Dakhil pogodio vlastitu mrežu, dok su u nastavku za Chelsea pogađali Palmer, Sterling i Jackson.

Tek drugu pobjedu u sezoni ostvarili su igrači Evertona koji su ovaj put, na uvjerljivi način, svladali pred svojim navijačima Bournemouth s 3-0. U prvom poluvremenu strijelci su bili Garner u osmoj i Harrison u 37. minuti, a sve je zaključeno kada je Doucoure nakon sat vremena igre postavio konačnih 3-0.

U prvom ogledu ovog kola nogometaši Tottenhama su nastavili s dobrim igrama, u gostima su s 1-0 svladali novog prvoligaša Luton. Pobjeda je time značajnija za Tottenham jer su je ostvarili s igračem manje. Krajem prvog dijela, kod rezultata 0-0, dva žuta kartona je zaradio Bissouma. Pogodak odluke Tottenham je dao početkom drugog dijela. U 52. minuti, nakon lijepog driblinga i asistencije Maddisona, za tri boda je pogodio Van de Ven.

U nedjelju su na programu sljedeće utakmice Brighton - Liverpool, West Ham - Newcastle, Wolverhampton - Aston Villa, dok veliki derbi igraju Arsenal i Manchester City.

Premier liga, 8. kolo:

Burnley - Chelsea 1-4 (Odobert 15 / Al Dakhil 42-ag, Palmer 50-11m, Sterling 65, Jackson 74)

Everton - Bournemouth 3-0 (Garner 8, Harrison 37, Doucoure 60)

Fulham - Sheffield United 3-1 (De Cordova Ried 53, Foderingham 76-ag, Willian 90+3 / Robinson 68-ag)

Manchester United - Brentford 2-1 (McTominay 90+3, 90+7 / Jensen 26)

Luton - Tottenham 1-0 (Van de Ven 52)

Crystal Palace - Nottingham Forest (18.30 sati)