'Nebo se plavi, bijeli se Zagreb grad, Maksimir slavi'

Dinamo je pred 1.500 navijača pobijedio Osijek i teoretski osigurao naslov prvaka, šesti u nizu i ukupno 13. otkako se igra Prva HNL.

23.4.2011.
23:38

Silni poziv, apeli, pa ni lijepo vrijeme nisu privukli na maksimirski stadion više od 1500 gledatelja, no Vahid Halilhodžić je visoko uzdignutim palcem spremno pozdravio sve njih.

Već uoči utakmice protiv Osijeka u redovima Dinama vladala je pomalo svečarska atmosfera, pa se tako na tartan stazi tijekom zagrijavanju pojavio i Pedro Morales pokazavši svoje dijete suigračima.

Što se tiče same utakmice, Dinamo je dominirao cijelo vrijeme, gostujućeg vratara Karduma su pokušavali svladati Tomečak, Kramarić, Sammir..., no to je uspjelo tek Milanu Badelju u 53. minuti. Kapetan Dinama je uspio nadskočiti svog čuvara i glavom poentirati nakon ubačaja Leandra Cufrea.

Može se reći da je nakon toga utakmica praktički završila jer je Dinamo Badeljevim golom obavio posao. S ova tri boda zagrebački nogometaši su i teoretski osigurali naslov prvaka, šesti u nizu i ukupno 13. otkako se igra Prva HNL.

Sudeći prema praznim tribinama, možda i nema previše razloga za slavlje, no stadionom se ipak orila šampionska pjesma - "Nebo se plavi, bijeli se Zagreb grad, Maksimir slavi, prvi smo, prvi sad!". Dinamo - Osijek 1:0 (0:0) Zadar - Inter 1:0 (0:0) Split - Šibenik 1:0 (1:0) Karlovac - Zagreb 2:1 (1:1) Varaždin - Lokomotiva 0:1 (0:1) Rijeka - Istra 1961 2:0 (1:0) Hrvatski dragovoljac - Cibalia 0:0 (0:0) Slaven Belupo - Hajduk 1:2 (1:1) U ostalim utakmicama Hajduk je konačno prekinuo seriju loših rezultata i na uvijek teškom gostovanju u Koprivnici svladao Slaven Belupo. To je prva pobjeda Splićana u posljednjih pet utakmica, te prvi trijumf na gostovanju nakon gotovo dva mjeseca.

Ni protiv Slavena gosti nisu počeli dobro i već u šestoj minuti nakon kornera Kokalović je svladao mladog Lovru Kalinića. Nakon toga se Hajduk digao i u 35. minuti, nakon odlične akcije upornog Tomasova, Ante Vukušić je zakucao loptu u domaću mrežu postigavši svoj 14. gol ove sezone.

Pogodak odluke pao je u 75. minutu kada je ponajbolji gostujući igrač Tomasov sjajno pronašao strijelca Čopa koji je uljepšao svom treneru Anti Miši prvu utakmicu na užarenoj klupi splitskog kluba.

I drugi klub iz Splita je upisao pobjedu. Na Parku mladeži je pao Šibenik kojeg je u 31. minuti srušio Vitaić tek iz drugog pokušaja, Prethodno je istom igraču gostujući vratar Blažević obranio jedanaesterca, a nakon toga i udarac Golubovića. Šibenčane je 'pokopao' Mehmed Alispahić koji je u 48. minuti promašio jedanaesterac, a tri minute kasnije dobio je i crveni karton.

Lokomotiva je u Varaždinu iznenadila domaćine, koji su se opustili nakon plasmana u finale Hrvatskog kupa. Jedini gol je postigao iskusni Nino Bule u 26. minuti. Zadar je golom Antonija Mršića (87) u samom finišu susreta svladao zaprešićki Inter, dok je Rijeka u susjedskom derbiju bila bolja od Istre 1961 (2:0) golovima Vukmana (27) i Čuline (58).

Karlovac je pred svojim navijačima svladao Zagreb golovima Primorca (4) i Kovačevića (53), a za goste je jedini strijelac bio Ivan Krstanović (12). Hrvatski dragovoljac i Cibalia su odigrali susret bez pogodaka (0:0)