NAVIJAČI SASULI PALJBU PO DINAMU: / 'Ma nisu oni ispali danas, već onog trena kada su njega napucali'; 'Ovo nije ni za županijsku ligu'

Modri prvi put u svojoj povijesti u Europi ispali od nekog mađarskog kluba

16.9.2020.
21:25
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama ove sezone neće igrati u Ligi prvaka nakon što su u trećem pretkolu izgubili u Budimpešti od mađarskog prvaka Ferencvaroša sa 1-2. Svoj europski put "Modri" će nastaviti u završnom kolu kvalifikacija Europske lige.

FERENCVAROS - DINAMO 2:1: /

Prvak Hrvatske dominirao, ali i zbog velikih pogrešaka ispao iz LP-a; Igrat će playoff EL

Premda je bio dojam kako je Dinamo kvalitetnija momčad, dalje idu Mađari koji su iskoristili sve 'poklone' suparničke obrane.

Domaćin je poveo već u 80. sekundi utakmice golom Gerga Lovrencsicsa, no u Dinamo je izjednačio u 23. minuti nakon autogola bivšeg igrača Lokomotive Myrta Uzunija. Ferencvaroš je stigao do nove prednosti u 65. minuti golom Uzunija koji se tako iskupio za autogol.

Osvetili se

Mađarski prvak je tako uzvratio Dinamu za prošlosezonski poraz, također u 3. pretkolu Lige prvaka.

Dodajmo i kako su Modri prvi put u svojoj povijesti u Europi ispali od nekog mađarskog kluba. Do večerašnjeg ogleda sedam puta su igrali protiv Mađara i svih sedam puta prošli dalje. Tri puta su izbacili MTK, dva puta Ferencvaros, a po jednom ZTE i Gyor.

Očekivano, navijači Dinama nisu bili presretni ovakvim ishodom utkamice. U samo nekoliko minuta zasuli su Dinamov Facebook s preko 500 komentara, od kojih neke možete pročitati ispod.