KAKVA POBJEDA / Nastavili niz velikih iznenađenja: Prvo su pomeli Barcelonu u gostima, a danas su posramili Real Madrid

Mlada momčad nizozemskog AZ Alkmaara plasirala se u polufinale nogometne Lige prvaka mladih nakon 4-0 pobjede na domaćem terenu protiv madridskog Reala.

15.3.2023.
16:19

Nastavak je to velikih iznenađenja u režiji mladih igrača AZ-a koji su u osmini finala s 3-0 pobijedili Barcelonu u gostima.

NIJE ISPOD RADARA /

Manchester United kupuje tragičara finala Svjetskog prvenstva za 100 milijuna eura?

Protiv Reala mladi nizozemski nogometaši su veliki korak prema pobjedi napravili u nekoliko minuta prvog poluvremena kada su postigli dva pogotka. U 25. minuti je strijelac bio Beukers, a u 29. Poku.

Sve je riješeno u 78. minuti kada je Mexx Meerdink zabio za 3-0, a taj je igrač, inače, protiv Barcelone ranije u natjecanju bio dvostruki strijelac. Potpuna dominacija AZ-a potvrđena je u 85. minuti kada je Daniel Beukers postigao svoj drugi gol na susretu za konačnih 4-0.

U polufinalu će AZ igrati protiv lisabonskog Sportinga, dok u drugom polufinalu Milan čeka pobjednika dvoboja Borussije i splitskog Hajduka. Ta se utakmica igra ove srijede u Dortmundu od 18.30 sati.

Final Four Lige prvaka mladih održat će se u Nyonu. Polufinala se igraju 21. travnja, a finale 24. travnja.