KAKAV MAJSTOR / Naš Luka je apsolutna legenda Reala! U velikom preokretu ispisao povijesti i srušio Ronalda

Luka Modrić ispisao je povijest Kraljevskog kluba

15.8.2022.
11:35

Nogometaši madridskog Reala u obranu naslova španjolskog prvaka krenuli su pobjedom 2-1 na gostovanju kod Almerije, a kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić odigrao je drugo poluvrijeme u kojem je njegova momčad napravila preokret.

NEZAUSTAVLJIVI KRALJEVI /

Uveli stopera da izvede slobodnjak, ovaj zabio i donio Realu preokret. Ancelotti otkrio: 'To je sve ideja mog sina'

Naime, Almeria je povela u 6. minuti utakmice, a strijelac je bio Largie Ramazani. Sve do 61. minute je domaći vratar Fernando Martinez Rubio činio čuda i spašavao svoju mrežu, kad ga je konačno uspio svladati Lucas Vazquez koji je odbijenu loptu poslao u mrežu s desetak metara.

U 75. minuti, nakon što je Luka Modrić izborio prekršaj na 20-ak metara od gola, Carlo Ancelotti je u igru ubacio Davida Alabu, a austrijski reprezentativac je iz slobodnog udarca i prvog kontakta s loptom pogodio gornji lijevi kut za pobjedu španjolskog i europskog prvaka.

Ispisao je povijest

A Luka je osim nove pobjede i tri boda ostvario još jedan veliki uspjeh. Ispisao je povijesti Kraljevskog kluba te je odigrao 436. utakmicu u dresu Reala. Time je postao 17. igrač na vječnoj ljestvici nastupa za Real te je prestigao bivšeg suigrača i legendu kluba, Cristiana Ronalda.

Ronaldu je za 435 utakmica ipak trebalo nešto manje od Modrića, one je nakon devet godina u klubu upisao spomenuti nastup. Ispred hrvatskog kapetana sada je Emilio Butragueño, legenda kluba koja trenutno obnaša poziciju direktora kluba.

On je za Kraljeve odigrao 450 utakmica, što znači da bi ga naš Luka mogao skinuti do kraja sezone. Rekorder Reala je legendarni Raul sa 737 nastupa, dok je od aktivnih igrača Karim Benzema stao na 605 nastupa.