PREGLED SERIE A / Napoli srušio Brozovića i društvo, kultni talijanski klub se vraća u Ligu prvaka?

Lazio je 20. pobjedom u sezoni došao do 68 bodova i time skočio na treće mjesto ljestvice Serie A, ispred Intera koji je u nedjelju poražen sa 3-1 na gostovanju kod novog prvaka Napolija.

21.5.2023.
23:34

Pobjedom na gostovanju u Udinama od 1-0, nogometaši rimskog Lazija su dva kola prije kraja talijanskog prvenstva došli na treće mjesto prvenstvene ljestvice preskočivši ovogodišnjeg finalistu Lige prvaka, milanski Inter.

ANTE NA IZLAZNIM VRATIMA /

Milan prekrižio Rebića, nećete vjerovati što su spremni napraviti samo da ode iz kluba

Lazio je do pobjede nad Udineseom došao iz kaznenog udarca kojeg je u 61. minuti u tri boda pretvorio Ciro Immobile.

Toma Bašić je za Lazio odigrao završnicu utakmice ušavši u igru u 87. minuti.

Poraz Brozovićevog Intera

Inter je od 41. minute bio s igračem manje, jer je drugi žuti karton zaradio Gagliardini. Brojčanu prednost novi talijanski prvak je iskoristio u 67. minuti, kad je Andre Anguissa pogodio za 1-0. Napoli je vodio do 82. minute, kad je Romelu Lukaku izjednačio. Pobjedu Interu donijeli su Giovanni Di Lorenzo golom u 85. minuti i Gianluca Gaetano koji je bio strijelac u petoj minuti sučevog dodatka.

Marcelo Brozović nije bio u početnoj postavi gostujuće momčadi, a u igru je ušao u 58. minuti.

Napoli ima 86 bodova, a na drugom mjestu je Juventus sa 69 i utakmicom manje. Iza Lazija (68) i Intera (66) je Milan sa 64 boda, koji se nada da će u posljednja dva kola uhvatiti mjesto koje donosi plasman u Ligu prvaka. Udinese je sa 46 bodova na 12. poziciji.

Kolo će biti zaključeno u ponedjeljak, kad su na rasporedu dva dvoboja: Roma - Salernitana (18.30 sati) i Empoli - Juventus (20.45).