MOURINHO SREDIO STAROG NEPRIJATELJA WENGERA: / United srušio Arsenal na Emiratesu, De Gea radio čuda na golu

U velikom derbiju 15. kola engleske Premier lige nogometaši Manchester Uniteda su kao gosti na Emiratesu svladali Arsenal s 3-1.

2.12.2017.
20:35

United je sjajno otvorio utakmicu i već je u 11. minuti vodio s 2-0. U četvrtoj je minuti prednost Crvenim vragovima donio Antonio Valencia nakon asistencije Paula Pogbe, a sedam minuta kasnije je nakon pogreške Shkodrana Mustafija vodstvo povećao Jesse Lingard kojem je loptu lijepo gurnuo Anthony Martial.

BRILJANTNI COUTINHO PREDVODIO REDSE: /

Liverpool protutnjao kroz Brighton i srušio rekord Premier lige

Pogba propušta derbi protiv Cityja

Nadu Arsenalu je u četvrtoj minuti drugog poluvremena vratio Alexandre Lacazette na dodavanje Aarona Ramseyja. Međutim, Lingard je u 63. minuti svojim drugim pogotkom, nakon lijepe akcije i asistencije Pogbe, vratio goste na dva gola prednosti.

Topnici su i nakon toga nastavili raditi pritisak, ali je na vratima Uniteda čuda radio David de Gea. Dovoljno će reći podatak da je Arsenal uputio čak 15 udaraca unutar okvira gola, a Španjolac je skinuo njih 14 što je ovosezonski rekord Premier lige. S druge strane, United je uputio tek četiri udarca unutar okvira suparničkog gola, ali je triput bio precizan.

Lijepu večer u Londonu menadžeru Uniteda Joseu Mourinhu je pokvario Pogba koji je u 74. minuti nagazio Hectora Bellerina i dobio crveni karton što znači neće moći igrati u sljedećm kolu kada Vragovi na Old Traffordu igraju protiv gradskog rivala i vodeće momčadi lige Manchester Cityja.