NOVI KRAH

MOURINHO I UNITED SE NASTAVLJAJU SRAMOTITI: Ovo se Crvenim vragovima nije dogodilo nikad u povijesti!

Očajna sezona Manchester Uniteda dobila je u četvrtak još jednu ružnu epizodu. U četvrtom kolu skupine A Europske lige Crveni vragovi su u Istanbulu poraženi od Fenerbahçea s 1-2.

Kola su za United krenula nizbrdo već u drugoj minuti utakmice kada je s lijeve strane nabacio Hasan Kaldirim, a Moussa Sow je briljantnim ‘škaricama’ s 13, 14 metara udaljenosti zakucao loptu u mrežu u rašlje.  Dodatan problem za Mourinhovu momčad se pojavio u 30. minuti kada je s terena odšepao najskuplji nogometaš svijeta Paul Pogba, a zamijenio ga je Zlatan Ibrahimović.

SPEKTAKULARAN POČETAK OKRŠAJA U ISTANBULU: Čudesnim ‘škaricama’ matirao Manchester United već u drugoj minuti

Rooney napokon zabio

Fenerbahçe je prednost povećao u 59. minuti kada je Jermain Lens zabio iz slobodnog udarca s više od 20 metara, poslavši loptu pored živog zida u gol. Turci su i nakon toga nastavili s napadima, a ponovno neprepoznatljivi United je od još veće blamaže spašavao vratar David de Gea.

U 89. minuti je poraz gostiju ublažio kritizirani kapetan Wayne Rooney sjajnim udarcem iz daljine. Prvi mu je to gol još od kolovoza i 38. u europskim natjecanjima čime je izjednačio klupski rekord Ruuda van Nistelrooya.

Nezaustavljivi Džeko, gol Sušića

Manchester United u posljednjih sedam utakmica u svim natjecanjima ima samo dvije pobjede. U Premier ligi je tek na osmom mjestu poslije deset kola, a u skupini Europske lige je treći sa šest bodova, jednim manje od Feyenoorda i Fenera. Ono što je posebno šokantno za navijače Uniteda je da je ovo peti poraz njihove momčadi na posljednjih pet europskih gostovanja što se nije dogodilo nikad u povijesti!

Od ostalih utakmica istaknimo pobjedu Rome na gostovanju kod bečke Austrije i nova dva gola Edina Džeke. Razigrani bosanski nogometaš sada na kontu ima 12 golova u isto toliko utakmica ove sezone. Još bolju večer imao je neuništivi španjolski napadač Aritz Aduriz koji je s 35 godina na leđima zabio svih pet golova (tri s bijele točke) u pobjedi Athletic Bilbaa (5-3) protiv Genka. Jedan pogodak za goste postigao je bivši nogometaš Hajduka Tino Sven Sušić.