PROTIVNIČKI TABOR / Igrač Španjolske pokazao poštovanje izjavom: 'Hrvatska je čudo. U svakom sportu su super, to im je u DNK'

"Ovo je velika pobjeda i proslavit ćemo je sa stilom. Hrvatskoj svaka čast."

19.6.2023.
0:37
Luka Stanzl/PIXSELL, Marko Lukunic/PIXSELL

Španjolska nogometna reprezentacija osvojila je treće izdanje Uefine Lige nacija pobjedom u finalu odigranom pred 40.000 gledatelja na stadionu Feijenoord 'De Kuip' u Rotterdamu, do koje su Španjolci stigli boljim izvođenjem jedanaesteraca (5-4), jer nakon 120 minuta igre nije bilo pogodaka.

PRVE REAKCIJE /

Vatreni otkrio kako je bilo poslije poraza: 'Nakon utakmice smo šutjeli. Ovo samo mi Hrvati možemo'

Igračima Furije nije bilo teško stati pred novinare, Dani Carvajal je rekao sljedeće: ''Vrlo sam sretan. Ovo je za nas bila jedinstvena šansa. Na prošlim prvenstvima bi rano ispadali i danas smo morali iskoristiti ovu priliku. Bili smo sigurni u sebe prije penala. Znao sam da ću pucati panenku. Na poluvremenu sam održao motivacijski govor i to mi je dalo dodatni motiv"

''Presretan sam. Ovo je također i trijumf Luisa Enriquea i njegovom stručnog stožera. Htjeli smo pobijediti i uspjeli smo. Posebno mi je drago zbog Unaija Simona'', rekao je Jordi Alba.

''Puno smo radili na tome da osvojimo ovo natjecanje. Ovo je velika pobjeda i proslavit ćemo je sa stilom. Hrvatskoj svaka čast. Fantastični su u svakom sportu, imaju to u svojoj DNK. Bio je red da pobijedimo'', rekao je Alvaro Morata.

"Oduševljeni smo. Bila je to vrlo komplicirana utakmica i ovo je vrlo vrijedno. Ova generacija puno obećava. Bili smo mentalno vrlo jaki. Postoje stvari koje treba poboljšati, ali uvijek je dobro pobijediti. Ovo sad treba proslaviti'', rekao je Rodri.