STARA DAMA U PROBLEMIMA / Monza nikada nikoga nije pobijedila u Serie A, a onda je na red došao Juventus

Juventusu prvi poraz ove sezone u Serie A

18.9.2022.
17:36

Nogometaši Monze priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu sedmog kola talijanskog prvenstva Juventus sa 1-0 ostvarivši tako prvu pobjedu u Serie A u povijesti kluba.

STARA DAMA NA KOLJENIMA /

Tektonske promjene nisu urodile plodom: Juventus upisao novi negativan rekord

Monza, klub bivšeg talijanskog premijera Silvija Berlusconia, u svoju premijernu sezonu u Serie A ušao je s jednim osvojenim bodom u prvih šest kola.

Niti Juve nije najbolje otvorio sezonu, Max Allegri je dobio samo dvije od devet natjecateljskih utakmica ove sezone. Međutim, torinska "Stara dama" je bila veliki favorit.

Di Maria pocrvenio

No Juve se mučio stvoriti bilo kakve šanse, a frustracije gostiju su dodatno porasle kada je Angel Di Marija u 42. minuti dobio izravan crveni karton zbog njegovog očitog udarca laktom u prsa Armanda Izza. Bio je to prvi crveni karton bivšeg igrača PSG-a u ligi od travnja 2017. protiv Nice. Monza je do pobjede došla u 74. minuti golom Christiana Gytkjaera.

Lazio je rutinski odradio gostovanje kod Cremonesa pobijedivši sa 4-0. Gosti su posao obavili u prvom dijelu postigavši tri gola, a u nastavku su samo potvrdili pobjedu. Za Lazio su zabili Ciro Immobile (7, 21-11m), Sergej Milinković-Savić (45+2), te Pedro (79). Hrvatski nogometaš Toma Bašić je za goste iz Rima igrao od 78. minute.

U prvom nedjeljnom susretu nogometaši Udinesea pobijedili su na domaćem terenu milanski Inter sa 3-1.