LUDNICA U MADRIDU: / Messi u sudačkoj nadoknadi srušio Real, Rakitić se proslavio briljantnim golom

Nogometaši Barcelone u velikom su derbiju 33. kola španjolskog prvenstva na Santiago Bernabeuu pobijedili Real Madrid s 3-2.

23.4.2017.
19:45
AFP, GERARD JULIEN

REAL MADRID - BARCELONA 2-3

REAL MADRID: Navas, Carvajal, Sergio Ramos, Nacho, Marcelo, Modrić, Casemiro (Kovačić, 70), Kroos, Bale (Marco Asensio, 39), Benzema (James Rodriguez, 82), Cristiano Ronaldo.

BARCELONA: Ter Stegen; Sergi Roberto, Pique, Umtiti, Jordi Alba, Iniesta, Busquets, Rakitić; Messi, Luis Suarez, Paco Alcacer (Andre Gomes, 70).

STRIJELCI: 1-0 Casemiro (28), 1-1 Messi (33), 1-2 Rakitić (73), 2-2 Rodriguez (86), 2-3 Messi (90+2)

Nakon ispadanja u Ligi prvaka nogometaši Barcelone došli su Madrid bez kažnjenog Neymara, ali odlučni da pobjedom zakompliciraju borbu za naslov prvaka Španjolske. I to su uspjeli, bodovno su se poravnali sa Realom, oba kluba imaju po 75 bodova, ali Real ima utakmicu manje.

Prvu prigodu na susretu kreirao je Realov maestro Luka Modrić u 18. minuti, dobro je uposlio Benzemu, ali udarac francuskog napadača bio je preslab za vratara Barçe.

JE LI REAL OŠTEĆEN ZA JEDANAESTERAC: /

Evo zašto su domaći poludjeli na suca već u drugoj minuti

Asistencija Rakitića

Real je poveo u 28. minuti. Marcelo je ubacio na drugu vratnicu do Sergija Ramosa koji pogađa stativu, a odbijenu loptu iz blizine u mrežu posprema Casemiro. No, već u 33. minuti Lionel Messi, nakon dodavanja Rakitića, pogađa za 1-1.

Modrić u 36. minuti odlično puca lijevom nogom sa 22 metra, ali Ter Stegen je na mjestu. Zadnja prijetnja u prvom poluvremenu dolazi od Messija, ali lopta je prohujala metar od vratnice.

U nastavku prvu veliku priliku imao je Real u 54. minuti, ali Benzemin udarac glavom sa pet metara zaustavlja Ter Stegen. No, već dvije minute kasnije Rakitić gura u stopostotnu šansu Paca Alcacera, koji puca ravno u vratara Reala. Još jednom Navas spašava Real u 59. minuti, kada je nakon kornera skinuo odličan pokušaj glavom Piquea.

Crveni karton Ramosu

U 67. minuti Cristiano Ronaldo promašuje sa sedam metara, a već u sljedećoj akciji prigoda za Barcelonu, ali udarac Luisa Suareza brani Navas. Odličnu igru Rakitić je okrunio pogotkom u 73. minuti. Lažnjakom je izbacio Kroosa i s 18 metara lijevom nogom pogodio za vodstvo Barcelone.

Novi šok za Real u 78. minuti, stoper Sergio Ramos dobio je crveni karton nakon prekršaja na Messiju. A dvije minute kasnije Pique je mogao potvrditi pobjedu Barce, ali pucao je ravno u vratara Navasa.Taj promašaj umalo se osvetio Barceloni jer James Rodriguez, koji je ušao u igru u 82. minuti, četiri minute kasnije pogodio za 2-2.

I kad se činilo da će derbi završiti neodlučeno, u drugoj minuti sudačke nadoknade Messi je iz kontranapada donio pobjedu Barceloni.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, BARCELONA JE POBIJEDILA S 3-2.

90+2' - Roberto je povukao kontru, Alba asistirao Messiju, a ovaj zabio s 15 metara za 3-2.

90+2' - GOOOOOOL! BARCELONA VODI S 3-2.

88' - Sada se redaju napadi Reala, Barcelona je u šoku nakon primljenog gola.

86' - Marcelo je ubacio s lijeve strane, a zaboravljeni James Rodriguez koji je netom prije ušao u igru iz blizine smjestio loptu u gol.

86' - GOOOOOOL! REAL JE IZJEDNAČIO NA 2-2.

83' - Potegnuo je još jednom Messi iz daljine, obranio Navas.

81' - Dobio je žuti karton Kovačić zbog prekršaja na Messiju.

80' - Skinuo je Navas stopostotnu priliku Piqueu koji je ostao sam na pet metara od gola.

78' - CRVENI KARTON! Realov kapetan Sergio Ramos je pokosio Messija, a sudac mu je pokazao izravan crveni karton.

73' - Rakitić se lijepom varkom riješio Kroosa pa briljantnim udarcem ljevicom sa 17 metara matirao Realova vratara.

73' - GOOOOOOOL! BARCELONA VODI S 2-1. Strijelac je Ivan Rakitić.

72' - Novi sjajan prodor Asensija po desnoj strani, a njegov udarac skida sjajni Ter Stegen.

70' - Zamjena i kod Barcelone: u igri je Gomes umjesto Paca.

70' - Izmjena kod Reala: ušao je naš Mateo Kovačić umjesto Casemira koji je bio na rubu dobivanja drugog žutog kartona.

69' - Messi je sada pokušao iz daljine, ali i to je zaustavio Navas.

68' - Odmah odgovara Barcelona. Iniesta je proigrao Suareza, a Navas briljantno obranio udarac Urugvajca.

67' - KAKVA PRILIKA ZA REAL! Asensio se sjurio po desnoj strani i ubacio u sredinu, a Ronaldo s vrha peterca poslao loptu preko gola.

64' - Modrić je još jednom opalio, ali opet je na mjestu Ter Stegen.

59' - U prilici je sada bio i Pique, ali Navas je skinuo i njegov udarac glavom.

57' - Messi je pokušao iz slobodnog udarca, ali otišla je lopta iznad gola.

56' - Evo velike obrane i Realova golmana. Paco je pucao, a Navas sjajno reagirao.

53' - Marcelo je nabacio s lijeve strane, Benzema je pucao glavom, a Ter Stegen sjajno obranio nogom.

48' - Kroos je sada pokušao, ali Ter Stegen je isukao još jednu veliku obranu.

47' - Carvajal je ubacio s desne strane, a Pique je u zadnji trenutak izbio u korner.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, REZULTAT JE 1-1.

45+2' - Rakitić je ubacio iz kornera, Navas otišao u prazno, a Messi poslao loptu pored gola.

43' - Alba je sada pucao poslije jedne kontre, ali pored gola.

41' - Novi sjajan udarac Messija s 15-ak metara, ali otišla je lopta pored gola.

39' - Udarac za Real, Bale zbog ozljede ne može nastaviti igru. Ušao je Asensio.

35' - Fantastičan udarac Modrića s više od 20 metara, ali nova obrana Ter Stegena.

33' - Rakitić je gurnuo loptu Messiju, a argentinski čarobnjak projurio kroz obranu Reala, pobjegao Modriću i Carvajalu i zabio s desetak metara.

33' - GOOOOOOOL!! BARCELONA JE IZJEDNAČILA NA 1-1.

28' - Lopta se nakon kornera odbila do Marcela, on ju je vratio u šesnaesterac. Ramos se ubacio i pogodio stativu, ali na odbijenu je loptu natrčao Casemiro i smjestio je u mrežu.

28' - GOOOOOOOOL! REAL MADRID VODI S 1-0.

24' - Marcelo se probio po lijevoj strani i ubacio prema Ronaldu, a Portugalac je pucao preko gola.

22' - Pokušao je i Bale, ali nije imao težak posao Ter Stegen.

21' - U međuvremenu Messiju ide krv iz usne. Snimka je pokazala da ga je laktom opalio Marcelo, ali sucu je to promaklo.

20' - Ronaldo je sada pucao po golu, ali obranio je golman Barcelone.

18' - Modrić je proigrao Benzemu, ovaj je pokušao plasirati udarac, ali završila je lopta u rukama Ter Stegena.

17' - Probudila se u međuvremenu i Barcelona, ali zasad nema pravih uzbuđenja.

12' - Prvi žuti karton na utakmici dobio je Casemiro zbog prekršaja na Messiju.

11' - Dobra prilika za Barcelonu, Suarez je pucao s 18 metara, ali otišla je lopta pored gola.

9' - Real u prvim minutama djeluje odlučnije i bolje, ali zasad bez konkretnog učinka.

6' - Ronaldo se izborio za šut sa 17 metara, ali pucao je ravno u Ter Stegena.

4' - Modrić je ubacio na drugu vratnicu, ali nije to uspio stići Benzema.

2' - Odmah sporna situacija, domaći traže penal nakon kontakta Umtitija i Ronalda, sudac samo odmahuje rukom.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Svega nas još nekoliko trenutaka dijeli od početka jednog od najvećih svjetskih derbija.

0' - Poznati su sastavi za veliki večerašnji okršaj. Luka Modrić je u početnoj postavi Reala, a Ivan Rakitić će startati za Barcelonu. Kod domaćih se nakon oporavka od ozljede vraća Bale, dok će suspendiranog Neymara u napadu Barcelone zamijeniti Paco Alcacer.