DOBIO MRVICE / Mislav Oršić debitirao u Premier ligi u porazu Southamptona: Ostali su posljednji u prvenstvu

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mislav Oršić debitirao je u engleskoj Premier ligi za posljednjeplasirani sastav prvenstva Southampton ušavši u igru u 84. minuti u 0-1 (0-0) domaćem porazu od Aston Ville

21.1.2023.
18:22

Gosti iz Birminghama poveli su golom Watkinsa u 77. minuti, a nakon toga je domaći strateg Nathan Jones u pokušaju da spasi bod uveo Oršića, a istovremeno je iz igre povukao hrvatskog stopera Duju Ćaletu-Cara. No, taj potez u završnici pokazao se bezuspješnim.

NIŠTA NISU PREPUSTILI SLUČAJU /

Utakmica Southamptona prekinuta nakon što je iznad stadiona uočen dron: Sudac odmah poslao igrače u svlačionicu

Southampton je tako ostao na dnu sa 15 bodova, koliko ima i pretposljednji Everton, dok je 11. Aston Villa sa 28 bodova.

U susretu dva ugledna sastava koji se ove sezone bore za ostanak West Ham United je kao domaćin svladao Everton sa 2-0 (2-0), a junak pobjed eje bio dvostruki strijelac Jared Bowen, koji je tresao mrežu gostiju u 34. i 41. minuti. Ovom pobjedom West Ham je skočio sa 18. na 15. mjesto sa 18 bodova, tri više od Evertona.

Ranije u subotu su Liverpool i Chelsea na Anfieldu igrali 0-0, a hrvatski veznjak Mateo Kovačić nije konkurirao za nastup u gostujućem sastavu. Osmi Liverpool i 10. Chelsea sada su na po 29 bodova, koliko ima i deveti Brentford.

Na vrhu je Arsenal sa 47 bodova, pet više od drugog Manchester Cityja.