loš početak u teškoj skupini / 'Mini-vatreni' teško stradali na startu Eura: protiv Oranja nije pomogao ni igrač više

12.7.2016.
16:54
Goran Kovacic/PIXSELL

Nakon što se spustio zastor na najvećem nogometnom turniru ovog ljeta, seniorskom Euru u Francuskoj, počelo je isto natjecanje za mlade reprezentacije.

Hrvatska U-19 reprezentacija teško je poražena u prvom kolu skupine B od Nizozemske.

Nizozemci su mnogo bolje ušli u utakmicu i već u prvih 15 minuta stvorili su tri izgledne šanse pred vratima 'mini-vatrenih', a u 17. minuti obrana je po prvi put popustila, Bergwijn je zabio za 1-0.

Nakon još dvije velike šanse u prvih pola sata igre, Lammers je u 33. minuti zabio drugi pogodak Nizozemske.

Nadu je vratio Josip Brekalo u 43. minuti fantastičnom solo-akcijom u kojoj se riješio svog čuvara te s velike udaljenosti svladao nizozemskog vratara.

U 54. minuti nizozemski branič Zeefuik je zaradio drugi žuti karton i Hrvatskoj se s igračem viška otvorila velika šansa za povratak u utakmicu.

Mladi 'vatreni' počeli su dominirati, no nedostajalo je preciznosti, a kazna za propuštene kazne stigla je pet minuta prije kraja.

Čabraja je katastrofalno pogriješio na svojoj polovici, a Berwijn je iskoristio šansu jedan na jedan i postigao svoj drugi pogodak za konačnih 3-1.

Hrvatska će svoju priliku za prolazak tražiti u preostale dvije utakmice protiv Francuske i Engleske.

Na Euru su momčadi svrstane u dvije skupine, a u skupini A nalaze se Italija, Austrija, Portugal i Njemačka.