KVALIFIKACIJE ZA SP 2026. / Messi s dva gola predvodio Argentinu, važne pobjede Venezuele i Paragvaja

Nastavljene su južnoameričkim kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2026. godine

18.10.2023.
8:27

Aktualni svjetski prvaci nogometaši Argentine upisali su i četvrtu pobjedu u južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2026. godine koje će se održati u SAD, Kanadi i Meksiku.

SJAJNA VEČER /

Srbija, Slovenija i Mađarska na korak do Eura, Talijani u velikim problemima

Nakon slavlja protiv Ekvadora (1-0), Bolivije (3-0) i Paragvaja (1-0), Gauči, koje vodi Lionel Scaloni, su u Limi porazili Peru sa 2-0 pa nakon četiri kola imaju maksimalnih 12 bodova i 7-0 razliku pogodaka.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo.

Svjetske prvake je do trijumfa predvodio dvostruki strijelac Lionel Messi (32, 42). Messi je u 58. minuti zabio i treći gol na utakmici, ali je naknadno poništen zbog zaleđa.

"Mislim da je ova momčad impresivna, nastavlja rasti. Imamo sjajne igrače, imamo vrlo izražen stil igre koji nas identificira. Nadajmo se da ćemo nastaviti tim putem," kazao je argentinski kapetan.

U završnici utakmice, nekoliko navijača je istovremeno ušlo na teren kako bi pokušali doći do argentinske zvijezde. Samo je jedan to uspio "driblingom" zaštitara.

U susretu između Ekvadora i Kolumbije nije bilo golova, a najveću priliku imali su gosti u 61. minuti kada Luis Diaz nije iskoristio jedanaesterac.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

Venezuela je nastavila s dobrim igrama porazivši Čile sa 3-0.

Nakon trijumfa protiv Paragvaja i povijesnog remija u Brazilu, Venezuela je "razbila" Čile uz sjajnu predstavu Yefersona Sotelda koji je postigao gol uz dvije asistencije.

Krilni igrač Santosa je doveo domaćine u vodstvo u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a potom asistirao Salomonu Rondonu (72) i Darwinu Machisu (79) za uvjerljivo slavlje. Čile je od 59. minute igrao bez isključenog Marcelina Nuneza.

Paragvaj je u Asuncionu pobijedio Boliviju sa 1-0, a gol odluke zabio je Antonio Sanabrija u 69. minuti nakon lijepe akcije.

Mathias Espinoza je ubacio s lijeve strane, Gabriel Avalos je propustio loptu, a napadač Torina pogodio za 1-0. Sanabrija je ušao u igru samo dvije minuta ranije. Domaćin je tijekom susreta još dva puta tresao mrežu Guilerma Viscarre, no VAR je poništio oba gola. U 32. minuti je Miguel Almiron zabio iz zaleđa, dok je Avalos u 64. minuti u akciji kod postizanja gola igrao rukom.

Paragvaju je to bila prva pobjeda, a Boliviji četvrti poraz.

Na ljestvici vodi Argentina sa 12 bodova, dok Urugvaj, Brazil i Venezuela imaju po sedam bodova.