A SADA U NOVI KLUB... / Ovo je dokaz da je GOAT: Messi je uspio ispisati povijest s PSG-om, sada je veći i od Ronalda

28.5.2023.
8:31

Nogometaši Paris Saint-Germaina obranili su naslov prvaka Francuske odigravši 1-1 na gostovanju u Strasbourgu, čime su i matematički postali nedostižni drugoplasiranom Lensu koji će, uz Parižane, predstavljati francusku Ligue 1 u Ligi prvaka sljedeće sezone.

DOMINACIJA SE NASTAVLJA /

PSG osvojio bod i obranio naslov prvaka Francuske, ovo im je deveta titula u posljednjih 11 sezona

Jedini pogodak za PSG zabio je Messi u 59. minuti, a uspio je ispisati i povijest.

Taj gol je bio njegov 16. ligaški gol u ovoj sezoni, ali i ukupno 496. u Ligama petice, kojim je prestigao Cristiana Ronalda i postao najbolji strijelac u povijesti najboljih europskih liga.

Kamo dalje?

Bez obzira na to, Messi namjerava promijeniti klub na ljeto. Nakon priče o povratku u Barcelonu, počelo se špekulirati o interesu saudijskog Al-Hilala, koji je spreman Messiju dati astronomski ugovor, kakav u ovom trenutku nema nitko na svijetu. Navodno bi zarađivao između 300 i 500 milijuna eura godišnje, ovisno o tome kakav bi ugovor točno potpisao i na koliko godina.

U utrku se navodno uključio i Chelsea. Londonski Plavci ovu sezonu odigrali su katastrofalno, novi vlasnik Todd Boehly najavio je čistku u svlačionici, a u Messiju vidi rješenje za sve probleme.