BRUTALNA STATISTIKA / Messi je odveo Inter Miami u povijesno finale: Pogledajte njegov pogodak s 25 metara

Suparnik u finalu bit će im Nashville koji je u drugom polufinalu na domaćem terenu svladao meksički Monterrey sa 2-0.

16.8.2023.
9:02

Inter Miami za koji igra Lionel Messi se plasirao u finale Liga kupa pobjedom 4-1 protiv Philadelphia Uniona u utorak u Chesteru u Pennsylvaniji, a argentinska nogometna zvijezda zabio je deveti gol u svom šestom nastupu za američki klub.

SJAJAN PREOKRET /

Premijera iz snova za Lea Messija u Inter Miamiju: Pogledajte gol iz slobodnog udarca za pobjedu u sudačkoj nadoknadi

Inter Miami je rano poveo, već u trećoj minuti susreta gol je zabio Josef Martinez, a onda je Messi u 20 minuti zabio za 2-0. Još jedan bivši igrač Barcelone, Jordi Alba, je u sudačkoj nadoknadi na kraju prvog poluvremena povećao na 3-0. Philly je smanjio zaostatak u 73. minuti preko Alejandra Bedoye, ali David Ruiz je zaključio rezultat i pobjedu Intera pogotkom u 84. minuti.

Messiju je ovo već deveti pogodak za svoju novu momčad nakon dolaska iz PSG-a, a pogledajte ga ovdje.

Finalom je Miami izborio i prvi nastup u Concacafa Cupu, ligi prvaka momčadi Sjeverne i Srednje Amerike te Kariba.

Klub s Floride čiji je vlasnik David Beckhama, i koji su započeli Liga kup tako što su bili zadnji u Istočnoj konferenciji i najgora momčad u američkom D1, imaju šest uzastopnih pobjeda od dolaska 36-godišnjeg Messija. Suparnik u finalu bit će im Nashville koji je u drugom polufinalu na domaćem terenu svladao meksički Monterrey sa 2-0.

FNC 12 iz pulske Arene ekskluzivno ćete 2. rujna moći gledati na streaming platformi Voyo.