U 1. kolu Europske lige Inter je kuće odigrao 2:2 s Rubinom iz Kazana, a mladi hrvatski napadač Marko Livaja je u 39.

20.9.2012.
21:49

Gosti su na San Siru poveli u 17. minuti pogotkom Rjazanceva, dok je Inter izjednačio nakon odlične akcije Cassana i Cambiassa. Argentinac je nabacio loptu u kazneni prostor, a Livaja glavom zabio za 1:1.

Talijane je šest minuta prije kraja utakmice utišao Rondon koji je zatresao mrežu za 2:1, no u 90. minuti je Nagatomo zabio za 2:2.

Dnjipro je s 2:0 slavio protiv nizozemskog PSV-a, te napravio veliki posao u borbi za najvjerojatnije drugo mjesto u skupini. Naime, Dnjipro i PSV smješteni su u skupini s apsolutnim favoritom Napolijem i izrazitim autsajderom, švedskim AIK-om, te će vjerojatno njihovi međusobni susreti odlučiti o drugom mjestu u skupini. Ono najbitnije, što se rezultata tiče, dogodilo se u drugom poluvremenu kada je najprije u 50. minuti Matheus Nascimento zabio za vodstvo domaćih, a osam minuta kasnije Kanađanin Atiba Hutchinson autogolom potvrdio pobjedu Dnjipra.

http://www.youtube.com/embed/kxCZPbZVfPA Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta u sastavu ukrajinske momčadi, dok je Nikola Kalinić cijelu susret prosjedio na klupi za pričuve. U istoj skupini Napoli je hat-trickom Eduarda Vargasa i bez praktički cijele prve momčadi razbio švedski AIK 4:0. Čileanac Vargas, koji je u dosadašnjem dijelu talijanskog prvenstva sakupio tek 23 minute igre, zabio je prvi u šestoj, drugi u 46. i treći u 69. minuti susreta. Točku na "i" u sjajnoj predstavi Napuljana stavio je Švicarac rođen u Makedoniji, Blerim Džemaili, u 90. minuti utakmice.

Praktično s drugom momčadi, prevođenom Nurijem Sahinom, Jamiejem Carragherom i Jordanom Hendersonom, nogometaši Liverpoola došli su do prve prave pobjede u sezoni.

Sastav Brendana Rodgersa, koji i dalje čeka na prvu premierligašku pobjedu, slavio je u Bernu protiv Young Boysa 5:3 u dvoboju prvog kola A skupine. Golove za Liverpool zabijali su 'poletarci' Wisdom, Coates i dvaput 22-godišnji veznjak Jonjo Shelvey, dok su si jedan pogodak Švicarci zabili sami. Po dva su puta asistirali Sahin i Henderson.

U drugoj utakmici skupine Antonio Di Natale spasio je Udinese domaćeg poraza od Anžija iz Mahačkale zabivši za konačnih 1:1 u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

http://videa.hu/flvplayer.swf?v=OimFJ9ByAYi1GEf5 U skupini B je branitelj naslova, madridski Atletico, slavio 3:0 kod telavivskog Hapoela također u kombiniranom sastavu, odnosno bez većine prvotimaca. Pogotke su postigli Cristian Rodriguez, Diego Costa i Raul Garcia.

Skupina A Udinese – Anži 1-1 (Di Natale 90+2 / Padelli 45-ag) Young Boys – Liverpool 3-5 (Nuzzolo 38, Ojala 53, Zarate 3 / Ojala 4-ag, Wisdom 40, Coates 67, Shelvey 76, 88) Skupina B Hapoel TA – Atletico M. 0-3 (Rodriguez 37, Diego Costa 40, Raul Garcia 63) Viktoria Plzen – Academica Coimbra 3-1 (Horvath 47, Duriš 58, Rajtoral 80 / Wilson Eduardo 19) Skupina C AEL – Borussia M. 0-0 Fenerbahçe – Marseille 2-2 (Caner Erkin 28, Alex 57 / Valbuena 83, A. Ayew 90+4)

Skupina D Bordeaux - Club Brugge 4-0 (Sane 13, Gouffran 27, Engels 47-ag, Jussie 66) Maritimo - Newcastle 0-0 Skupina E Kopenhagen - Molde 2-1 (Claudemir 20, Cornelius 74 / Diouf 45+1) Stuttgart - Steaua Bukurešt 2-2 (Ibišević 5, Niedermeier 85 / Chipciu 6, Rusescu 80-11m) Skupina F Dnjipro - PSV 2-0 (Matheus 50, Hutchinson 58-ag) Napoli - AIK 4-0 (Vargas 6, 46, 69, Džemaili 90)

Skupina G Genk - Videoton 3-0 (Vossen 22, Buffel 78, Ceulaer 90) Sporting - Basel 0-0

Skupina H Inter - Rubin 2-2 (Livaja 39, Nagatomo 90/Rjazancev 17, Rondon 84) Partizan - Neftči 0-0

Skupina I Athletic - Ironi Kiryat Shmona 1-1 (Laskurain 40/Rochet 14) Lyon - Sparta Prag 2-1 (Gomis 59, Lopez 62/Krejči 77)

Skupina J Maribor - Panathinaikos 3-0 (Berič 25, Ibraimi 62, Tavares 88) Tottenham - Lazio 0-0

Skupina K Bayer - Metalist 0-0 Rapid - Rosenborg 1-2 (Katzer 66/ Elyounoussi 19, Dorsin 60)

Skupina L Twente - Hannover 2-2 (Jenssen 7, Chadli 54/Sobiech 67, Wisgerhof ag 73) Levante - Helsingborg 1-0 (Garcia 40)