Ključna karika Astane / Marin Tomasov briljira u Kazahstanu: U pola sata zabio 4 gola, a najbolji je i strijelac lige

U profesionalnoj karijeri Tomasov je igrao za Zadar, Hajduk, njemački TSV 1860 iz Munchena, Rijeku, i Al-Nassr

28.10.2019.
11:42
Shutterstock

Marin Tomasov ključna je karika momčadi Astane. Ovaj je veznjak vodeći strijelac i asistent kazahstanske lige s 19 postignutih pogodaka te 12 asistencija.

Astana je u 31. kolu pobijedila posljednji na ljestvici Aktobe rezultatom 5:0, a strijelac prva četiri pogotka bio je upravo Tomasov. Zabio ih je između 22. i 55. minute, točnije u 33 minute je dao četiri gola.

Iz igre je izašao u 68. minuti. Za Astanu je cijeli susret odradio i Luka Šimunović. Astana je trenutno druga na ljestvici sa 63 bodova.

U profesionalnoj karijeri Tomasov je igrao za Zadar, Hajduk, njemački TSV 1860 iz Munchena, Rijeku i Al-Nassr. U Astani je od srpnja 2017. godine. Trenutna vrijednost na Transfermarktu mu je 3,8 milijuna eura.

Ugovor s Astanom mu traje do 31.12.2022. godine.

Predivan gol s centra igrališta Tomasov je zabio 25. rujna u utakmici protiv Atyraua.