Manchester City i Roma remizirali su na Etihadu 1:1 u drugoj utakmici skupine E nogometne Lige prvaka.

30.9.2014.
23:19

Engleski prvak je poveo u petoj minuti golom Sergia Agüera iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Maicon. Brazilski branič je dvije minute kasnije mogao izjednačiti, no uzdrmao je vratnicu.

Bolju igru talijanski doprvak je okrunio izjednačenjem Francesca Tottija u 23. minuti. Kapetan 'vučice' postao je najstariji strijelac u povijesti Lige prvaka. Totti se upisao među strijelce sa 38 godina i tri dana, a zanimljivo bio je to njegov prvi pogodak na engleskom tlu. Dosadašnji rekord držao je veznjak Manchester Uniteda Ryan Giggs koji je imao 37 godina i 289 dana kada je u rujnu 2011. zabio gol protiv Benfice.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

U drugom dvoboju iz skupine E Bayern je još ranije pobijedio u gostima moskovski CSKA s 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Thomas Müller u 22. minuti iz jedanaesterca nakon što je Mario Götze srušen u kaznenom prostoru. Dvoboj je odigran bez gledatelja na stadionu Himkija zbog kazne UEFE ruskoj momčadi.

Bayern vodi u skupini s dvije pobjede i gol-razliku 2:0, Roma ima četiri boda, City jedan, a CSKA je na začelju bez bodova.

U skupini G Chelsea je u Lisabonu slavio protiv Sportinga 1:0 golom Nemanje Matića u 34. minuti. U drugom susretu slovenski prvak Maribor je odigrao 1:1 protiv Schalkea u Gelsenkirchenu. Maribor je iznenađujuće poveo u 37. minuti golom Damjana Bohara. Schalke je na otvaranju drugog dijela izjednačio golom Klaasa Jana Huntelaara, a do kraja se rezultat nije mijenjao.

Na ljestvici vodi Chelsea sa četiri boda, Schalke i Maribor imaju po dva boda, a Sporting jedan.

U skupini H Šahtar je u Lavovu do 89. minute imao vodstvo 2:0 protiv Porta, no gosti su s dva gola Jacksona Martineza izvukli bod. Portugalci su bili apsolutno bolji sastav i mogli su i do sva tri boda. Porto je imao jedanaesterac i još nekoliko sjajnih prilika, no Andrij Pjatov je radio čuda.

Gosti su u 35. minuti mogli povesti no Yacine Brahimi je zapucao kazneni udarac, točnije njegov udarac je sjajno obranio Pjatov. Šahtar je poveo golom Alexa Teixeira u 52. minuti. Kučer je iskoristio poigravanje Danila, oduzeo mu loptu te asistirao brazilskom napadaču kojem nije bilo teško zatresti mrežu.

Kada je Luiz Adriano u 85. minuti povisio na 2:0 činilo se kako će ukrajinski prvak osvojiti tri boda. No Porto je u 89. minuti uspio smanjiti golom Jacksona Martineza iz kaznenog udarca, a tri minute kasnije isti je igrač izjednačio. Darijo Srna je odigrao cijeli susret za Šahtar, a u 49. minuti je 'požutio'.

U drugom dvoboju skupine H BATE Borisov je pobijedio Athletic Bilbao 2-1. Golove za bjeloruski sastav zabili su Denis Poljakov (19) i Aleksander Karnitski (41), a za goste Aritz Aduriz (45).

Skupina E:

CSKA Moskva-Bayern 0:1 (Mueller 22pen)

Manchester City-Roma 1:1 (Aguerro 4pen/Totti 23)

Ljestvica:

1 Bayern 2 2 0 0 2:0 6

2. AS Roma 2 1 1 0 6:2 4

3. Manchester City 2 0 1 1 1:2 1

4. CSKA Moskva 2 0 0 2 1:6 0

Skupina F:

Apoel N.-Ajax 1:1 (Manduca 31pen/Andersen 28)

PSG-Barcelona 3:2 (David Luiz 10, Verratti 26, Matuidi 54/Messi 12, Neymar 56)

Ljestvica:

1. PSG 2 1 1 0 4:3 4

2. FC Barcelona 2 1 0 1 3:3 3

3. Ajax Amsterdam 2 0 2 0 2:2 2

4. APOEL Nikosia 2 0 1 1 1:2 1

Skupina G:

Schalke 04-Maribor 1-1 (Huntelaar 56/Bohar 37)

Skupina H:

BATE Borisov-Athletic Bilbao 2-1 (Poljakov 19, Karnickij 41/Aduriz 45)

Šahtar Donjeck-Porto 2-2 (Alex Teixeira 52, Luiz Adriano 85/Jackson Martinez 89pen, 90+4). Promašeni penal: Brahimi (Por, 35).