Teška krađa u Manchesteru: Da se ovo dogodilo kod nas bilo bi svega!

Pola Manchestera slavi, pola tuguje. U velikom derbiju engleskog nogometa Manchester City je zasluženo pobijedio United s 1:0 iako je sudac oštetio domaćina za najmanje jedan kazneni udarac.

2.11.2014.
16:23

MANCHESTER CITY: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Jesus Navas, Touré, Fernando, Milner, Agüero, Jovetic

MANCHESTER UNITED: De Gea, Valencia, Smalling, Rojo, Shaw, Blind, Fellaini, Januzaj, Di Maria, Van Persie, Rooney Svi koji su mislili da će Van Gaalov United napokon proigrati u najvažnijoj utakmici, ipak su se prevarili. Manchester City održao je lekciju gradskom rivalu u derbiju koji je obilovao promašenim prilikama i nedosuđenim jedanaestercima. Na kraju, pola grada slavi strijelca pobjedničkog gola Kuna Aguera, a pola proklinje tragičara Chrisa Smallinga.

Utakmicu su odlučila njihova dva, odnosno tri poteza. Nepotrebni prekršaji Chrisa Smallinga koji je u 31. i 39. minuti dobio žute kartone i ostavio United s igračem manje na jednoj strani, dok je na drugoj presudio Sergio Aguero supervažnim pogotkom u 63. minuti.

Brzu akciju po desnoj strani povukao je Clichy, ubacio u sredinu, a Argentinac je majstorski zakucao loptu u mrežu.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Trebali su domaći povesti već u prvom poluvremenu. Nekoliko zicera Cityjevih napadača obranio je sjajni De Gea i spašavao United, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela gostima je uvelike pomogao i sudac.

Bila je to katastrofalna odluka suca Michaela Olivera koji je zažmirio na klasični prekršaj u kaznenom prostoru. Sve je bilo jasno, Rojo je s leđa sapleo Tourea, ali sudac je samo odmahnuo rukom i zaradio negativnu ocjenu. Na sličan je način reagirao i u dvije situacije kad je Aguero padao u kaznenom prostoru, potpomognut prekršajima gostujućih braniča.

Utakmica je, osim lošim sudačkim odlukama obilovala i šansama. Jesus Navas je u 75. minuti pogodio vratnicu, a samo dvije minute kasnije United je bio na rubu izjednačenja. Di Maria je nakon sjajne akcije Rooneya pucao u donji desni kut, ali Joe Hart je obranio vršcima prstiju.

Imao je i United svoje šanse, mogao je doći do izjednačenja, ali City je imao i brojnije prilike i apsolutnu dominaciju koja je na kraju rezultirala s tri boda.

Na ljestvici je i dalje vodeći Chelsea s 26 bodova, slijede Southampton i City s 22 i 20, a Manchester United je deveti sa samo 13 bodova i slijedi mu velika borba za povratak u vrh gdje po igračkom kadru i pripada.

Razočaran je nakon novog poraza bio menadžer Crvenih Vragova Louis Van Gaal. Kako i ne bi kad je njegova momčad u koju je ovoga ljeta 'ulupano' 200 milijuna eura tek trinaesta na tablici. Posebno je Nizozemca iživciralo nepotrebno isključenje Chrisa Smallinga.

"U derbiju morate biti jako pažljivi i kao igrač morate kontrolirati svoju agresiju. Drugi žuti karton je glupi žuti karton", ljutio se Van Gaal, dok je menadžer Cityja Manuel Pellegrini smirivao tenzije.

"Do kraja je ostalo još 28 utakmica, što je mnogo bodova. Nitko ne može znati što će se dogoditi, ali mi ćemo nastaviti pokušavati obraniti našu titulu". 1. Chelsea 10 8 2 0 26 10 26 2. Southampton 10 7 1 2 21 5 22 3. Manchester City 10 6 2 2 20 10 20 4. Arsenal 10 4 5 1 18 11 17 5. West Ham United 10 5 2 3 19 14 17 6. Swansea City 10 4 3 3 13 10 15 7. Liverpool 10 4 2 4 13 13 14 8. Everton 10 3 4 3 19 17 13 9. Manchester United 10 3 4 3 16 14 13 10. West Bromwich Albion 10 3 4 3 13 13 13 11. Newcastle United 10 3 4 3 11 15 13 12. Stoke City 10 3 3 4 10 12 12 13. Hull City 10 2 5 3 13 14 11 14. Tottenham Hotspur 9 3 2 4 11 13 11 15. Aston Villa 9 3 1 5 4 14 10 16. Crystal Palace 9 2 3 4 13 16 9 17. Leicester City 10 2 3 5 11 16 9 18. Sunderland 9 1 5 3 8 17 8 19. Queens Park Rangers 10 2 1 7 9 20 7 20. Burnley 10 0 4 6 5 19 4