ON JEDVA ČEKA / Manchester City je razbio Real Madrid, a onda je stigla poruka iz našeg susjedstva koja je oduševila mnoge

Finalna utakmica između Manchester Cityja i Intera igra se 10. lipnja u Istanbulu.

18.5.2023.
9:19

U finalu nogometne Lige prvaka, 10. lipnja u Istanbulu, igrat će Inter i Manchester City nakon što je engleska momčad u polufinalnom uzvratu, na svom Etihadu, posve nadigrala Real Madrid s 4-0 (2-0).

NIJE MU LAKO /

Modrić nakon debakla Reala u suzama morao dati odgovor na goruće pitanje: 'Nemam nikakvu dvojbu oko toga'

Veliki korak prema finalu klub iz Manchestera je napravio u prvom poluvremenu nakon kojeg je vodio 2-0, a oba gola je dao Bernardo Silva, u 23. i 37. minuti. Real je dodatno potonuo u 76. minuti kada je Eder Militao pogodio vlastitu mrežu za 3-0 Cityja. Konačnih 4-0 postavio je Julian Alvarez golom u 91. minuti.

Manchester City se tako plasirao po drugi put u finale Lige prvaka. Jedino finale je igrao prije dvije sezone kada je poražen od Chelseaja s 0-1. Real Madrid neće obraniti titulu od prošle sezone te ostaje s rekordnih 14 naslova pobjednika ovog natjecanja.

Inter ima tri naslova pobjednika. Kup prvaka je osvojio 1964. i 1965. te Ligu prvaka 2010. godine pobjedom protiv Bayerna od 2-0.

Nakon što su Građani izborili finale Lige prvaka oglasio se njihov bivši igrač Edin Džeko, koji danas nosi dres Nerazzurra.

"Vidimo se u Istanbulu Manchester City", napisao je napadač Intera i oduševio navijače oba kluba.