Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je neodlučeno 1:1 protiv Uzbekistana u 2. kolu skupine F na Svjetskom U20 prvenstvu u Turskoj.

26.6.2013.
19:55

Nakon pobjede protiv Urugvaja u 1. kolu izabranici Dinka Jeličića su i protiv Uzbekistana tražili tri boda s kojima bi osigurali plasman u osminu finala.

Kako su se stvari odvijale na terenu, posebno u zadnjih desetak minuta, mali Vatreni se moraju zadovoljiti i bodom. No, i to je ishod s kojim su došli na prag drugoga kruga.

Naime, u osminu finala plasirat će se dvije prvoplasirane momčadi iz svake skupine, te četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, a Novi Zeland u skupini F nakon dva kola nema ni boda na kontu i više ne može prestići Hrvatsku.

Upravo protiv Novozelanđana naši mladi nogometaši igraju u subotu u 3. kolu.

Hrvatska je bolje otvorila dvoboj u Bursi, ali u 24. je minuti Uzbekistan došao do vodstva. Nakon slobodnog udarca s desne strane Maksimilian Fomin je prenio loptu glavom, a Sardor Rahmanov ju je iz blizine gurnuo u mrežu.

Na izjednačenje je Hrvatska čekala do 65. minute. Ovaj je put slobodan udarac bio na lijevoj strani, Ante Rebić je ubacio loptu u šesnaesterac, a Marko Livaja pobjegao čuvarima i lakoćom zabio iz neposredne blizine za konačnih 1:1.

Nakon toga Uzbekistanci su preuzeli inicijativu na terenu, imali nekoliko izglednih situacija za gol, ali naši su se dečki ipak uspjeli obraniti.