TRENUTAK GENIJALNOSTI: / Na današnji dan Boban je dao je zadnji gol za Vatrene

Nakon velikog uspjeha na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj 1998. hrvatska reprezentacija krenula je u kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo 200o. koje se održalo u Nizozemskoj i Belgiji.

14.10.2016.
14:10
Screenshot

Na tom putu u prve dvije utakmice izgubili su Vatreni od Irska te su slavili protiv Malta. Potom je na Maksimir stigla Makedonija. Utakmica se igrala na današnji dan 1998. a zanimljivo je to da je posljednja dva gola za Vatrene u pobjedi 3:2 postigao legendarni kapetan Zvonimir Boban.

U napetoj utakmici Makedonija je povela već u drugoj minuti golom Saše Ćirića. Davor Šuker je izjednačio u 14., a Zvonimir Boban dao je gol za vodstvo u zadnjoj minuti prvog poluvremena. U 55. je Makedonija pak stigla do izjednačenja. Precizan je bio Dževdat Šainovski, a Boban je potom prekrasnim udarcem iz slobodnjaka u 70. minuti stavio točku na 'i'.

Boban je za reprezentaciju ukupno dao 12 pogodaka.