POTEZ ZA NOTES / Majstorija Petkovića i Oršića našla se u odabranom društvu: Divi im se i UEFA, uz bok su sjajnom Haalandu

Oršićev pogodak na San Siru ušao je u konkurenciju za gol kola u Ligi prvaka

15.9.2022.
11:35
Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Milana svladali su pred svojim navijačima Dinamo 3-1 (1-0) u susretu 2. kola skupine E Lige prvaka čime je talijanski prvak zasjeo na prvo mjesto ljestvice.

NAMJESTIO JE NIŠANSKE SPRAVE /

Poznati nogometaš namjerno gađao novinarku loptom: Njezina reakcije je sve oduševila, ostala je hladna kao špricer

Talijanski prvak je vodio 2-0 golovima Oliviera Girouda iz jedanaesterca u 45. te Alexisa Saelemaekersa u 47. minuti. Nakon sjajne akcije s Petkovićem na 1-2 je smanjio Mislav Oršić u 56. minuti, ali je Tommaso Pobega u 77. vratio Milan na dva razlike (3-1) i postavio konačan rezultat.

Uz ovu pobjedu Milan je preuzeo prvo mjesto na ljestvici s četiri boda. Dinamo ima tri, a RB Salzburg je treći s dva boda dok je Chelsea posljednji sa samo jednim bodom nakon remija s Austrijancima.

Kakva, takva utjeha

Iako je Dinamo upisao poraz na San Siru, ipak će imati malu utjehu. Naime, majstorija koju su izveli Bruno Petković i Mislav Oršić u 56. minuti susreta nominirana je za pogodak kola u Ligi prvaka. Odigrali su krasan dupli pas, gdje je Petković prekrasno, na osjećaj, proigrao Oršića koji je zabio pogodak pokraj nemoćnog Maignana.

UEFA je Oršićev pogodak uvrstila u četiri najljepša drugog kola Lige prvaka. U konkurenciji je još majstorija Erlinga Haalanda, koji je na prekrasnu asistenciju Joãa Cancela, koji je u maniri Luke Modrića vanjskom proigrao Norvežanina, atraktivno postigao gol protiv svog bivšeg kluba Borussije Dortmund. Na listi je i Arthur Gomes, koji je prekrasno predriblao dva igrača Tottenhama, pritom je jednom od njih gurnuo loptu kroz noge, i svladao Llorisa. Posljednji na listi je John Stones, koji je probio vratara Borussije.

Valja dodati kako je Mislav Oršić zabijao u posljednje četiri utakmice, te je u zadnjih osam susreta postigao isto toliko pogodaka.