[VIDEO] LUDNICA NA POLJUDU: / Almeida ušao s klupe i donio preokret, Lokosi osigurali bod u 92. minuti

U susretu 10. kola Prve HNL Hajduk i Lokomotiva su u Splitu odigrali 2-2. Strijelci su bili Krstanović (65), 1Almeida (73, 90), i Capan (90+2).

24.9.2017.
20:58
Pixell

Odličnu utakmicu s puno prilika odigrali su Hajduk i Lokomotiva na Poljudu. Od samog početka bilo je jasno da će domaćini imati problema, što se na kraju pokazalo točnim. Krstanović je u 13. minuti primio jedno dugo dodavanje, zaobišao je Tudora te je izbio sam ispred Stipice, no njegov udarac odsjeo je kraj gola.

Potom su uzvratili Splićani.

ZAISKRILO NA POLJUDU: Derbi skoro završio sveopćom tučnjavom

Nakon centaršuta Bašića, Nižić je pogodio vratnicu. Potom je Erceg zaprijetio, ali Šunjić je izbio s crte. Na poluvrijeme se otišlo bez golova. Najzaslužniji za to bio je Stipica. U 44. minuti odlično je obranio pokušaj Ivanušeca. Tukao je u lijevi kut, ali vratar Hajduka se ovaj put iskazao izvsnom reakcijom.

Gosti su poveli u 65. minuti golom Krstanovića. U 73. je izjednačio Hugo Almeida prvim dodirom lopte nakon što je ušao u igru minutu ranije, a isti igrač je u 90. minuti doveo Hajduk do prednosti postigavši pogodak glavom nakon ubačaja iz kornera.

Kada se već činilo kako će Hajduk do pobjede,nakon prekrasne akcije izjednačio je Luka Capan u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Nakon njegovog pogotka došlo je do naguravanja na sredini terena, a osječki sudac podijelio je kartone i dosudio kraj utakmice.

Prvi gol pogledajte ovdje, drugi ovdje, treći ovdje i četvrti ovdje.

UŽIVO:

Hajduk - Lokomotiva 2:2

Hajduk: Stipica - Tudor, Nižić, Borja Lopez, Memolla - Savvas, Radošević, Bašić - Hamza - Erceg, Said. Klupa: Letica, Almeida, Juranović, Kožulj, Ismajli, Jandrek, Teklić

Lokomotiva: Šemper - Karačić, Kolinger, Majstorović, Musa - Šunjić, Burić - Babić, Majer, Ivanušec - Krstanović.

73' GOOL Tek što je ušao u igru Portugalac je zabio. Said je spustio loptu glavom, a Almeida je volejem sa šest metara zakucao loptu u mrežu. Pogledajte gol ovdje.

72' Almeida i Juranović zamijenili su Memollu i Bašića.

66' GOOL Krstanović je šokirao Poljud! Karačič je sjajno pronašao napadača, koji nije imao težak posao. Gol pogledajte ovdje.

61' Karačić je pkušao iznenaditi volejem s 14 metara, lopta je otišla malo pokraj desne vratnice.

60' Hajduk ima 65 posto vremena loptu u svom posjedu. Uputili su ukupno šest šuteva, dok je Lokomotiva tukla tri puta.

49' Erceg je tukao glavom, Šemper je obranio.

46' Nastavila se utakmica. Teklić je ušao umjesto Savvasa. Riječ je o 18-godišnjem debitantu.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Stipica jje fantastičnio reagirao te je skinio pokušaj Ivanušeca u situaciji jedan na jedan.

35' Hajduk je zaredao s prilikama. Prvo je Nižić pogodio vratnicu nakon slobodnjaka Bašića, a potom je Ercegov udarac s gol crte skinuo Šunjić.

25' Said pritišće, ali nema novih prilika.

19' Isti igrač je glavom je spustio do Ercega, kojem je na kraju suđeno zaleđe.

14' Krstanović je krenuo sam prema Stipici, na kraju je loše zahvatio loptu i tukao metar pored vrata.

14' Bašić je tukao s 20 metara, ali je lopta pogadila Ercega u leđa i otišla kraj gola.

11' Bašić je poslao loptu za Ercega, koji se sjurio prema golu, ali Šemper ju je uhvatio ispred njega.

1' Počela je utakmica.