NEVJEROJATNA DRAMA / 'Ludnica' na Afričkom kupu nacija: Kamerun zabio za prolaz, pa bio na rubu ispadanja, spasio ga VAR

Kamerun je bolje plasiran od Gvineje samo zbog više zabijenih golova te će u 1/16 finala igrati protiv Nigerije, dok će Gvineja igrati protiv Ekvatorijalne Gvineje.

23.1.2024.
20:28

Aktualni afrički nogometni prvak Senegal upisao je i treću pobjedu u C skupini Kupa nacija u Obali Bjelokosti nakon što je porazio Gvineju sa 2-0.

'0VO NEMA SMISLA' /

Jakirović se ispričao svim navijačima Dinama: 'Preuzimam odgovornost. Čudne su mi neke reakcije igrača'

Golove za Senegal zabili su Abdoulaye Seck (62) i Ilman Ndiaye (90). Senegal je natjecanje u skupini okončao s tri pobjede i 8-1 razlikom pogodaka, a u osmini finala će igrati protiv jedne od trećeplasiranih ekipa.

U drugom susretu Kamerun je pobijedio Gambiju sa 3-2 osvojivši drugo mjesto u skupini. Svih pet golova palo je u nastavku. Kamerun je poveo, Gambija je okrenula rezultat, da bi Kamerun s dva uzastopna gola u posljednjim minutama osigurao pobjedu i prolaz.

Za Kamerun su zabili Karl Toko Ekambi (56), James Gomez (87-ag) i Christopher Wooh (90+1), dok su za Gambiju zabili Ablie Jallow (72) i Ebrima Colley (85).

U petoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena Muhammed Sanneh je zabio za 3:3, a taj rezultat bi izbacio Kamerun iz natjecanja budući da bi imali samo dva boda, ali je gol poništen zbog igranja rukom.

Međutim, Gvineja ipak ide dalje kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane momčadi, a Senegal i Kamerun su prošli kao prvoplasirana i drugoplasirana momčad skupine.

Napete i atraktivne utakmice Europskog prvenstva gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.