LUDILO U NJEMAČKOJ: / Golman zabio u šestoj minuti sudačke nadoknade i spasio svoju momčad od ispadanja

Na nevjerojatan je način okončana borba za ostanak u četvrtoj njemačkoj ligi, a u junaka dana se prometnuo golman Alexander Strobl. Ne zbog obrana, već zbog pogotka.

23.5.2017.
14:59
Screenshot

Buchbachu je uoči zadnjeg kola za ostanak trebala pobjeda protiv 1860 Rosenheima. Na ulasku u sudačku nadoknadu rezultat je bio 2-2 i činilo se da Buchbach polako može pakirati kofere za selidbu u petu ligu.

U šestoj minuti sudačke nadoknade dosuđen je, međutim, slobodan udarac za Buchbach. Svi su igrači krenuli pred gol u očajničkom pokušaju da dođu do gola i pobjede, pa tako i vratar Strobl koji je uspio nadskočiti sve i smjestiti loptu u mrežu svoga kolege po rukavicama. Ne treba vjerojatno ni napominjati da su svi igrači, uključujući i one s klupe, gotovo ugušili svoga golmana u naletu euforije.