GUARDIOLA UZEO MJERU BILIĆU: / Manchester City počastio West Ham s tricom

U 3. kolu Premiershipa, Manchester City je na svom Etihadu uzeo mjeru Slavenu Biliću i West Hamu rezultatom 3-1.

28.8.2016.
15:56
AFP, JON SUPER

MANCHESTER CITY - WEST HAM 3:1

Manchester City: Caballero, Zabaleta, Stones, Otamendi, Clichy, Fernandinho, Silva, Sterling, De Bruyne, Nolito, Aguero.

West Ham: Adrian, Collins, Reid, Ogbonna, Antonio, Masuaku, Tore, Noble, Kouyate, Fletcher, Valencia.

Strijelci: 1-0 Sterling (7.), 2-0 Fernandinho (18.), 2-1 Antonio (58.), 3-1 Sterling (92.)

Slaven Bilić proživljavao je pravu noćnu moru na Etihadu. Možda na prvu to rezultat ne sugerira, ali Guardioline trupe su veći dio susreta bila bolja momčad. U prvom poluvremenu, točnije tamo negdje do 30. minute, londonski sastav se nije vidio na travnjaku. Silva i Sterling radili su pravi dar - mar obrani Čekičara, najbolji dokaz za to je vodstvo 2-0 već u prvih 18. minuta susreta.

Sterling zabio za 1-0 Cityja

Sterling je već u 7. minuti preciznim udarcem na povratku loptu Nolita doveo domaće u vodstvo, a veliki dio posla u toj je akciji obavio je sjajni David Silva koji je promiješao obranu West Hama i pronašao Nolita na lijevom krilu.

I DOK SE RUKUJE S BILIĆEM, GUARDIOLA RAZMIŠLJA O ĆORIĆU: City poslao novu ponudu Dinamu koja izbija iz cipela

Fernandinho najviši za 2-0

U 18. minuti glavom je za 2-0 pogodio Fernandinho nakon ubačaja iz slobodnog udarca Kevina de Bruynea. Mogla je Guardiolina momčad na odmor otići s još većom prednošću, ali su u nekoliko izglednih situacija igrači Cityja bili neprecizni. Bilić je na nogama u tim trenucima pratio razvoj događaja na travnjaku, sve je mirišalo na masakr na Etihadu jer su Građani stalno napadali. I promašivali.

West Ham se probudio u nastavku susreta

West Ham se probudio u drugom dijelu. Bilić je svojim nogometašima u svlačionici očito naredio da u drugom dijelu napadnu. Tako je i bilo. Čekičari su krenuli ozbiljije i angažiranije i nagrada je došla u 58. minuti. Masauoko, igrač koji je u ovom susretu do pogotka West Hama trebao dobiti dva žuta kartona zbog startova, nabacio je Michailu Antoniu koji je glavom zabio za 1-2. Bio je to njegov drugi pogodak na susretu.

Ne ide bez Payeta

No, Bilićeva momčad, koja je ponovno bila bez najboljeg igrača Dimitrija Payeta, nije uspjela doći do izjednačenja. Pobjedu Cityja u drugoj minuti sudačke nadoknade potvrdio je svojim drugim pogotkom Raheem Sterling. Ovom pobjedom City se zadržao na vrhu s maksimalnim učinkom poput Chelseaja i Manchester Uniteda.

West Ham je s jednom pobjedom i dva poraza u prva tri kola na 12. mjestu ljestvice. U prvom dvoboju nedjeljnog programa WBA i Middlesbrough su odigrali bez pogodaka 0-0.

Engleska Premier liga - 3. kolo: WBA -Middlesbrough 0-0 Man. City - West Ham 3-1 Odigrano u subotu: Hull - Man. United 0-1 Chelsea - Burnley 3-0 Crystal Palace - Bournemouth 1-1 Everton - Stoke 1-0 Leicester - Swansea 2-1 Southampton - Sunderland 1-1 Watford - Arsenal 1-3 Tottenham - Liverpool 1-1

Ljestvica: 1. Man. City 3 3 0 0 9-3 9 2. Chelsea 3 3 0 0 7-2 9 3. Man. United 3 3 0 0 6-1 9 4. Everton 3 2 1 0 4-2 7 5. Hull 3 2 0 1 4-2 6 6. Middlesbrough 3 1 2 0 3-2 5 7. Tottenham 3 1 2 0 3-2 5 8. Arsenal 3 1 1 1 6-5 4 9. Leicester 3 1 1 1 3-3 4 10. WBA 3 1 1 1 2-2 4 11. Liverpool 3 1 1 1 5-6 4 12. West Ham 3 1 0 2 3-5 3 13. Burnley 3 1 0 2 2-4 3 14. Swansea 3 1 0 2 2-4 3 15. Southampton 3 0 2 1 2-4 2 16. Sunderland 3 0 1 2 3-5 1 17. Crystal Palace 3 0 1 2 1-3 1 18. Watford 3 0 1 2 3-6 1 19. Bournemouth 3 0 1 2 2-5 1 20. Stoke 3 0 1 2 2-6 1