LOKOMOTIVA UZELA VAŽAN U BOD U BITCI ZA OPSTANAK KAKVU HRVATSKI NOGOMET NE PAMTI: / Istra se sad nalazi u teškoj situaciji

Lokomotiva uzela važan bod u borbi za ostanak u prvoj hrvatskoj nogometnoj ligi

11.5.2021.
18:56
Srecko Niketic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 i Lokomotive odigrali su danas na Aldo Drosini važnu utakmicu za obje momčadi u borbi za očuvanje prvoligaškog statusa, u sklopu 34. kola HNL-a, a dvoboj je na kraju završio 1:1. Na kraju su gosti iz Kranjčevićeve zadržali 4 boda u borbi za ostanak ispred Istre koja je i dalje posljednja momčad s 26 bodova, bodom manje uz utakmicu više od Varaždina koji je na 9. mjestu.

Pivarić s 11 metara zabio za 1:0

Lokomotiva je povela u 38. minuti golom Josipa Pivarića iz kaznenog udarca, a izjednačio je Sergi Gonzalez u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Lokomotiva je dočekala utakmicu na osmom mjestu sa četiri boda više od posljednjeplasirane Istre i ta je razlika ostala i nakon ove utakmice, a ispred oba sastava još su po dvije utakmice.

Gosti su pobjedom mogu osigurati ostanak, međutim i bod "lokosima" mnogo znači, dok se Istra sada nalazi u još težoj poziciji.

Žestoki prosvjed domaćina

Svjesne važnosti susreta, obje su momčadi krenule oprezno. Lokomotiva je imala veći posjed lopte, ali je prvih pola sata prošlo bez pravih prilika.

Gosti su poveli u 38. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Pivarić postigavši šesti gol za Lokomotivu. Kazneni udarac je skrivio AntonioIvančić igravši rukom nakon što je Pivarić ubacio iz indirekta. Igrači Istre žestoko su protestirali, ne zbog Ivančićeve ruke, već zbog dosuđenog indirekta.

Nakon primljenog gola, Istra je zaigrala otvorenije i u posljednjim trenucima prvog dijela uspjela je izjednačiti. Pogodak glavom je postigao Sergi Gonzalez, ali nakon poklona gostujućeg vratara Krševana Santinija koji je istrčao u prazno.

Santini se iskupio obranama u drugom dijelu

Santini se za veliku pogrešku barem malo iskupio u 57. minuti kada je sjajno obranio Halilovićev udarac glavom. Deset minuta kasnije Istra je imala novu priliku. Glavom je pucao Hara, ali je Santini obranio.

Možda i najbolju priliku domaćin je imao u 84. minuti. Hassane Bande je lijepo proigrao Sergia koji je povratnom loptom uposlio Vuka, međutim domaći veznjak je pucao ravno u Santinija.

Do kraja susreta Istra je imala još jednu priliku, no Šutalo je u 88. minutu pucao preko gola.

Lokomotiva je ostala osma sa 30 bodova, Varaždin na devetoj poziciji ima 27 bodova i susret manje, dok je Istra posljednja sa 26 bodova.

Naslov prvaka Dinamo je osigurao u prošlom kolu.

REZULTATI: Istra 1961 - Lokomotiva 1:1 (Gonzalez 45+2 / Pivarić 38-11m) Osijek - Šibenik (19.05)

U srijedu: Slaven Belupo - Rijeka (16.00) Dinamo - Varaždin (18.05) Hajduk - Gorica (20.10)