LIVERPOOL UTRPAO SEDAM KOMADA CRYSTAL PALACEU: / Kloppova momčad demonstrirala moć na Selhurst Parku

19.12.2020.
15:54

Liverpool je u 14. kolu Premier lige naprosto protutnjao Selhurst Parkom. Momčad Jurgena Kloppa u utakmici protiv Crystal Palacea slavila je rezultatom 7:0 te tako potvrdila dominaciju na vrhu ljestvice engleskog prvenstva.

Do poluvremena je sve već bilo jasno. Iako je Palace pružio solidan otpor u prvom dijelu, Redsi su na odmor otišli s tri pogotka prednosti. Minamino je već u trećoj minuti na asistenciju Manea zatresao mrežu, da bi mu se Senegalac u 35. minuti pridružio na listi strijelaca.

Roberto Firmino u 44. je minuti iskoristio dobro dodavanje Robertsona te povisio na nedostižnih 3:0.

Rutinski do kraja

U nastavku je sve to izgledalo kao iživljavanje. Kapetan Henderson zabio je za 4:0 u 52. minuti, Firmino je kasnije dodao još jedan pogodak, a utakmicu je sa svoja dva pogotka zaključio "egipatski kralj" Mohamed Salah.

Liverpool je tako učvrstio svoju poziciju na čelu Premier lige. Imaju šest bodova i jednu utakmicu više od Mourinha i njegovog Tottenhama.