BODOVI OSTAJU NA ANFIELDU / Liverpool u derbiju pobijedio ljute rivale i preskočio Chelsea: Salah i Gakpo donijeli Redsima tri boda

Liverpool je nakon ove pobjede deveti na ljestvici Premierlige, dok je Everton skoro na dnu, na 18. mjestu

13.2.2023.
23:06

U posljednjem susretu 23. kola engleske Premier lige, popularnom Merseyside derbiju, nogometaši Liverpoola su na svom Anfieldu svladali gradskog rivala Everton s 2-0.

Liverpool je utakmicu prelomio krajem prvog i početkom drugog poluvremena i to u oba slučaja pogocima nakon kontranapada. U 36. minuti je strijelac prvog pogotka bio Mohamed Salah, nakon što je većinu toga obavio Urugvajac Nunez, dok je u 49. minuti na 2-0 povećao Cody Gakpo. Nizozemcu je to bio premijerni pogodak u dresu Liverpoola.

GRAĐANI NA MINUS TRI /

Manchester City već u prvom poluvremenu 'riješio' posao: Pep Guardiola napravio nešto što će se pamtiti

Inače, prije prvog pogotka na susretu, gostujući igrači su pogodili okvir vrata Liverpoola.

Liverpool je ovom pobjedom preskočio Chelsea na ljestvici te je trenutačno deveti, dok je Everton i dalje u teškoj situaciji, na 18. mjestu.