KLOPP BOLJI OD GUARDIOLE / Liverpool prvi finalist FA Kupa: Redsi u sjajnoj utakmici zabili tri gola u prvom poluvremenu pa izbacili Man. City

Liverpool će u finalu igrati protiv boljeg iz ogleda Chelseaja i Crystal Palacea koji će se igrati u nedjelju

16.4.2022.
19:17

Igrači Liverpoola prvi su finalisti ovosezonskog izdanja engleskog FA Kupa, najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu koje ove godine slavi 150 godina svog osnutka, oni su u polufinalu na Wembleyu svladali Manchester City sa 3-2 (3-0).

'CRVENI VRAGOVI' SE VRATILI U IGRU /

Nevjerojatni Cristiano Ronaldo hat-trickom spasio Manchester United protiv fenjeraša, o njegovom trećem golu još će se dugo pričati

Liverpool je u prvom poluvremenu stvorio veliku prednost od 3-0, prvi pogodak postigao je Konate udarcem glavom nakon kornera već u 9. minuti, da bi prije odlaska na domr Mane postigao još dva gola, u 17. i 45. minuti. Prvi pogodak Senegalac je postigao prethodno "pokosivši" vratara Cityja Steffena u njegovu petercu, ali sudac nije dosudio očiti prekršaj i kaznio Manea kartonom već je pokazao na centar, dok je drugi put mrežu zatresao lukavim udarcem u bliži kut sa 10-ak metara.

U nastavku je City pokušao dostićui veliki zaostatak, brzo je smanjio preko Grealisha u 47. minuti, no ezultat se potom nije mijenjao sve do 90. minute kada je Bernardo Silva pogodio za 3-2. U sudačkoj nadoknadi City je stvorio dvije izgledne situacije za poravnanje, ali Allison je bio siguran na svojim vratima.

Za Liverpool će ovo biti 15. nastup u finalu FA Kupa, dosada je osvojio sedam naslova, posljednjeg još 2006. godine.

Suparnik Liverpoola u finalu koji je na programu 14. svibnja bit će bolji iz ogleda Chelseaja i Crystal Palacea koji će se igrati u nedjelju.