ATALANTA SLAVI / Liverpool potopljen na Anfieldu u utakmici u kojoj se pisala povijest, zabio i Pašalić

Scamacca je postao prvi talijanski igrač u povijesti koji je zabio dva gola na Anfieldu u europskim natjecanjima

11.4.2024.
22:49

Atalanta je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige slavila na Anfiledu kod Liverpoola s uvjerljivih 3-0.

KAKVA PRILIKA /

Pašalić je zapucao zicer: Mrežama se širi fotografija lica golmana Liverpoola nakon obrane

Talijani su mogli do vodstva već u 3. minuti, no zicer je promašio Mario Pašalić. Spasa za Engleze nije bilo u 38. minuti kada je za 0-1 pogodio Scamacca.

Isti je igrač precizan bio u 60. minuti. Tako je postao prvi talijanski igrač u povijesti koji je zabio dva gola na Anfieldu u europskim natjecanjima.

Konačnih 3-0 postavio je Pašalić u 83. minuti kada je natrčao na jednu odbijenu loptu i lakoćom zabio. Golove pogledajte ovdje.

Do gostujuće pobjede stigla je i Roma u talijanskom dvoboju protiv Milana 1-0, a strijelac je bio Mancini u 17. minuti.

Bayer je kod kuće golovima Hofmanna u 83. i Bonifacea u 90. slavio protiv West Hama 2-0, a Benfica je s 2-1 pobijedila Marseille. Rafa Silva u 16. i Di Maria u 52. bili su strijelci za domaćine, a Aubameyang u 67. za goste.