LIVERPOOL KONTROVERZNO POBIJEDIO FULHAM: / Jokanović poražen sedmi put zaredom, Mitroviću poništen pogodak

Liverpool je pobijedio Fulham u utakmici 12. kola engleske Premier lige

11.11.2018.
15:34

Liverpool je na svom Anfieldu u utakmici 12. kola engleske Premier lige pobijedio Fulham sa 2-0 i privremeno preuzeo vrh tablice od Manchester Cityja. Fulhamu je to bio sedmi uzastopni poraz te se nalaze na posljednjem mjestu tablice.

Utakmica je odigrana u donekle kontroverznim okolnostima, budući da je napadaču Fulhama, Aleksandru Mitroviću, poništen pogodak iz sumnjivog zaleđa u 41. minuti.

Dok su Fulhamovi igrači protestirali, Liverpool je izveo munjevitu kontru nakon koje Mohamed Salah zabija za 1-0. Fulham je u oba poluvremena stvarao prilike, ali nije uspio doći do pogotka, što je kaznio Xherdan Shaqiri u 53. i postavio konačnih 2-0.