Deportivo iz La Coruñe, posljednjeplasiranu momčad španjolskog prvenstva, Barcelonini su nogometaši pobijedili s 2:0 u subotnjem dvoboju 27. kola Primere na Nou Campu.

9.3.2013.
22:15

Slavili su Katalonci nakon dvaju uzastopnih poraza od Real Madrida, te nakon tri poraza u četirima posljednjim utakmicama, a pobjedu je u 88. minuti zapečatio Lionel Messi, koji je odigrao posljednjih pola sata zamijenivši Davida Villu u 62. minuti.

Zabio je Messi 40. prvenstveni gol u 27. ovosezonskom nastupu, te 17. put zaredom u Primeri, što je, prema dostupnim podacima, novi svjetski rekord, barem kad su neegzotična prvenstvena natjecanja u pitanju.

Krasan gol koji je postigao nakon duplog pasa s Alexisom Sanchezom i solo prodora koji mu je prethodio bio je Messijev 209. u 241. prvenstvenom nastupu za Barcelonu.

Čileanac je bio strijelac prvog gola u 38. minuti nakon što mu je asisitirao Dani Alves. Bio mu je to tek drugi ovosezonski u Primeri.