JAO / Igor Tudor doživio bolni poraz nakon što je kaznio dvije zvijezde

Marseille je treći u poretku

21.5.2023.
0:00

Nogometaši Lillea svladali su danas u 36. kolu francuske Ligue 1 s 2:1 Marseille, sastav kojeg vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor. Ova utakmica trebala je Tudoru za povratak pobjedničkim stazama, ali u tome Tušo nije uspio...

NEOČEKIVANO /

Veliki kiks Monaca: Montpellier pogurao Tudorov Marseille prema Ligi prvaka

Bolni poraz

Poraz je posebno bolan za Tudorovu momčad jer se zbog njega propustila vratiti se na drugo mjesto ljestvice. Tu utakmicu Marseille je odigrao bez dvije zvijezde, a čitava priča koja puni stupce francuskih sportskih tiskovina i općenito medija dobila je novi epilog.

Naime, Marseille je igrao bez Dimitri Payeta i Nuna Tavaresa koji su isključeni s treninga u petak, a francuski mediji pišu da su obojica možda i odigrali svoje posljednje utakmice za klub, iako je to samo pretpostavka. Ali, da je situacija ozbiljna, ozbiljna je...

Tavares je već neko vrijeme u sukobu s Tudorom, a zalaganje na treningu, odnosno manjak zalaganja, razlog je zašto ga nije bilo u utakmici kod Lillea.

"Florent Germain, novinar RMC-a u Marseilleu, tvrdi da se dvojica igrača, nezadovoljni odlukom Igora Tudora, nisu baš bili skroz unutra na treningu. Prvo je Tudor tražio od Dimitrija Payeta i Nuna Tavaresa da budu ozbiljniji i da se skoncentriraju. No, osjetivši da dvojac ne želi baš prihvatiti njegove naredbe, nije se libio izbaciti ih s treninga. Odluka koja bi se interno razumjela, čelnici i svlačionica željeli su potpunu uključenost na početku posljednja tri kola Ligue 1", prenosi Euro.dayfr.com.

Navodno je Tudor stvarno bio lud ko' puška na dvojac. Što se tiče Payeta, renomiranog igrača kojeg je na početku svog trenerskog mandata u klubu također bio izbacio iz momčadi, njemu pad koncentracije nije stran. Tudor je Payeta bio izbacio na početku sezone kad je došao na trenersku klupu, ali na kraju su našli zajednički jezik.

Iako, Tudor je u francuskim medijima tada bio okarakteriziran kao prestrog trener, ali kako su se dobri rezultati redali, sve više je zadobivao pljesak javnosti zbog svog strogog načina rada.

Payetov doprinos na treninzima ni ovog puta nije bio na očekivanoj razini, a budući da je pred njim kazna zbog šamaranja pomoćnog trenera Lensa Yannicka Cahuzaca (piše se i o odlasku u mirovinu), moguće je da više neće zaigrati za Marseille.

Marseille vodio na poluvremenu

Premda je Marseille vodio na poluvremenu, ipak je upisao drugi poraz u posljednje tri ligaške utakmice. Prije pada kod Lillea izgubio je Marseille, naime, i na gostovanju kod Lensa, kluba s kojim se bori za drugu poziciju koja vodi prema Ligi prvaka.

Nakon ovog poraza Marseille je u teškoj situaciji jer ima dva boda manje i utakmicu više od Lensa.

Marseille je poveo u 29. minuti golom Claussa, a nakon sjajne asistencije ukrajinskog veznjaka Malinovskog. No, domaćin se vratio odmah početkom drugog poluvremena, a za 1-1 je zabio David s bijele točke.

Marseille je opet poveo u 61. minuti. Strijelac je bio Alexis Sanchez, ali je pogodak poništen zbog minimalnog zaleđa. No, u 72. minuti je uslijedio novi nalet domaćina i pogodak Bambe za 2-1. Do kraja nije više bilo golova iako je novom pogotku bliže bio domaćin, koji je opasno prijetio iz kontranapad, nego Tudorova momčad izjednačenju.

Ostali dvoboji igraju se u nedjelju

Sve ostale utakmice ovog kola igraju se u nedjelju. Sastaju se Ajaccio - Rennes, Nica - Toulouse, Brest - Clermont, Reims - Angers, Troyes - Strasbourg, Lorient - Lens i Auxerre - PSG.