Liga prvaka predstavila novog Zinedinea Zidanea!

Osim Dinama još je četiri momčadi izborilo nastup u Ligi prvaka u 'play-off' fazi kvalifikacija. Tosu APOEL, Bayern, Genk i Villarreal.

24.8.2011.
13:58

Nakon što su izgubili 1:0 na gostovanju u Danskoj, španjolski Villarreal je na domaćem terenu pobijedio OB s 3:0. Pogotke su postigli Rossi u 50. minuti, isti je igrač povećao prednost u 66., a konačan rezultat postavio je Marchena u 82. minuti.

No, incident koji se dogodio 13 minuta prije kraja utakmice zasjenio je sjajnu pobjedu Žute podmornice. Naime, veznjak domaćih Borja Valero je u 'Zidaneovom' stilu oborio Andreasa Johanssona za što je zaradio crveni karton.

U ostalim susretima Bayern je na gostovanju kod Zuricha potvrdio pobjedu iz prve utakmice. Bavarci su pogotkom Gomeza u 7. minuti pobijedili 1:0. APOEL je uspio prestići prednost poljske Wisle (1:0).

Ciprani su pobijedili s 3:1, poveli su u 29. minuti autogolom Pereykoa, Almeida je povećao prednost u 54., a stvari je zakomplicirao Wilk u 71. minuti smanjivši na 2:1. Konačnih 3:1 i prolaz APOEL-u osigurao je Almeida svojim drugim pogotkom tri minute prije kraja.

Najveća drama odvila se u Belgiji gdje je Genk nakon jedanaesteraca svladao Maccabi iz Haife. U regularnom dijelu domaćini su pobijedili s 2:1, u 35. minuti Vossen je doveo Genk u vodstvo, izjednačio je Golasa u 37., a samo četiri minute poslije Buffel je ponovo doveo Belgijance u vodstvo.

Istim je rezultatom u korist Izraelaca završio i prvi susret pa su momčadi nakon produžetaka pristupile izvođenju kaznenih udaraca gdje su više sreće imali domaćini.