GOSTI DOŠLI, GOSTI UZELI / Pravo ruho Bundeslige: Početak vikenda donio golijade i gostujuće pobjede

Leverkusenu je ovim porazom gotovo sigurno ugrožen plasman u Ligu prvaka, a Schalke će nakon ove pobjede lakše disati u borbi za ostanak

5.5.2023.
23:04

Nogometaši Schalkea ostvarili su važnu pobjedu u borbi za prvoligaški spas nakon što su u susretu 31. kola njemačkog prvenstva na gostovanju porazili Mainz sa 3-2.

MATIJA ĐULVAT ZA NET.HR /

Futsal Dinamo igra prvu polufinalnu utakmicu protiv Novog Vremena u Makarskoj: 'Strašno nas motivira jedna bitna stvar'

Schalke je dva puta vodio (1-0, 2-1), Mainz se dva puta vraćao, no pitanje pobjednika odlučio je kazneni udarac u 12. minuti sudačke nadoknade.

Gosti su poveli u 26. minuti golom Mariusa Bultera, izjednačio je LeandroBarreiro u 53. minuti, no sedam minuta kasnije TomKraus je doveo goste iz Gelsenkirchena u novu prednost. U 70. minuti je Aaron Martin zabio za 2-2, a pobjednika je odlučio gol Bultera s bijele točke u 12. minuti nadoknade.

Schalke je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, sada je 14. sa 30 bodova, no njegovi glavni konkurenti imaju po utakmicu manje.

U drugom susretu večeri Koln je na gostovanju pobijedio Bayer Leverkusen sa 2-1 prekinuvši niz Apotekara od 14 susreta bez poraza.

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, oba gola za Koln zabio je David Selke (14, 36), dok je za domaćine strijelac bio Amine Adli (28).

Koln je sada deseti sa 38 bodova, dok je Bayer šesti sa 48 bodova.

Na vrhu su Bayern (62) i Borussia Dortmund (61).