LEGENDA LEEDSA U BOLNICI ZBOG KORONAVIRUSA: / Član je slavne engleske generacije, igrao je i protiv Dinama

Hunter je nastupio u obje utakmice finala Kupa velesajamskih gradova protiv zagrebačkog Dinama 1967. godine

10.4.2020.
16:15

Legendarni branič Leeds Uniteda Norman Hunter (76) završio je u bolnici nakon što je bio pozitivan na koronavirus.

"Želimo iskoristiti ovu priliku da podsjetimo javnost i medije da poštuju želje Normana i njegove obitelji i da im pružimo prostor koji im je potreban u ovom teškom vremenu. Nastavite se boriti, svi smo s vama," poručili su s Elland Roada.

[VIDEO] KOVAČIĆ POKAZAO SVOJE NOGOMETNO ZNANJE, SLAVNI TENISAČ GA BOCNUO: /

'Tko ti je ovo montirao?'

Član slavne generacije

Hunter je bio član engleske reprezentacije koja je osvojila naslov svjetskog prvaka 1966. godine, ali na turniru nije upisao niti minute jer su na središnjim pozicijma u obrani igrali Jack Charlton i Bobby Moore. Za reprezentaciju je sakupio 28 nastupa i zabio dva gola.

Čak 14 godina je igrao za Leeds United upisavši 726 utakmica, a samo su tri igrača odradila više nastupa za klub - Jack Charlton (773), Billy Bremner (772) i Paul Reaney(748).

Hunter je nastupio u obje utakmice finala Kupa velesajamskih gradova protiv zagrebačkog Dinama 1967. godine. Upravo je on u 50. minuti zagrebačkog ogleda imao odličnu priliku, ali je pucao pored Škorićeva gola.

Dinamo je u prvom susretu slavio sa 2-0 golovim Marijana Čerčeka i Krasnodara Rore, dok je uzvrat završio bez golova.

Hunter je nastupio i u finalu Kupa prvaka 1975. u kojem je Leeds United izgubio od Bayerna sa 0:2.

Situaciju s koronavirusom u Hrvatskoj i svijetu iz minute u minutu možete pratiti OVDJE.