Pogledajte kako je sjajni Hrvat postao junak vazne pobjede

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subasic bio je jedan od junaka Monaca koji je u 16. kolu francuskog prvenstva na svome stadionu Louis II. pobijedio Lens s 2:0.

3.12.2014.
9:37

Klub iz Knezevine je prije ovoga kola bio na nizu od cetiri utakmice bez pobjede, a i u utorak navecer mu nije krenulo dobro jer je u 35. minuti iskljucen branic Wallace. Nije to, medutim, sputalo nogometase Leonarda Jardima koji su poveli u 64. minuti pogotkom Dimitra Berbatova s bijele tocke.

Samo pet minuta kasnije dosuden je jedanaesterac i za goste, ali Subasic je zaustavio udarac Pierricka Valdivije. Pobjedu Monaca u trecoj je minuti sudacke nadoknade potvrdio Yannick Ferreira Carrasco.

"Ovo je za nas iznimno vazna pobjeda jer smo izgubili puno bodova kod kuce ove sezone. Bio je ovo ligaski rat, nije bilo lako igrati nakon iskljucenja, zato je pobjeda jos ljepsa", naglasio je Subasic.

Marseille je na gostovanju kod Lorienta odigrao samo 1:1, cime je otvorio sansu PSG-u da eventualnom pobjedom kod Lillea u srijedu preuzme vrh ljestvice.

Monaco - Lens 2:0 Lorient - Marseille 1:1 Nantes - Toulouse 1:2