KRUNA SJAJNIH IGARA U DRESU RIJEKE: / Gavranović nakon tri godine pozvan u reprezentaciju

Napadač Rijeke Mario Gavranović (27) nakon tri je godine pozvan u reprezentaciju Švicarske čime je okrunio dobre igre u dresu hrvatskog prvaka.

2.10.2017.
22:39

Iako u posljednje vrijeme nije baš omiljen među navijačima Rijeke zbog navodnih pregovora s Dinamom, a trener Matjaž Kek mu u prošlotjednom dvoboju protiv Milana u Europskoj ligi nije dao ni minute, Gavranović je i dalje jedan od najboljih igrača momčadi s Rujevice. Prepoznao je to i švicarski izbornik Vladimir Petković i uručio mu naknadni poziv za utakmice protiv Mađarske i Portugala u završnici kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

DOJUČERAŠNJI JUNAK RIJEKE SUOČEN SA SALVAMA ZVIŽDUKA: /

'Ne znam zbog čega i ne zanima me'

'Zaslužio poziv konstantnim igrama'

Švicarcima je zbog ozljede otpao Valon Behrami, a Petković je brzo reagirao i pozvao Gavranovića koji je posljednji put za Švicarsku igrao 2014. Bio je i na Svjetskom prvenstvu u Brazilu, ali nije tamo zaigrao ni minute.

"Mario je zaslužio poziv konstantnim igrama u dresu Rijeke, i na nacionalnoj i na međunarodnoj razini", objasnio je Petković švicarskim novinarima.

Gavranović je u 16 nastupa ove sezone osam puta bio strijelac. U nedjeljnoj je pobjedi Rijeke protiv Rudeša (5-1) u 11. kolu domaćeg prvenstva postigao dva pogotka. Švicarska je prva u skupini B s tri boda više od Portugala kod kojeg gostuje u posljednjem kolu. Na početku kvalifikacija Švicarci su u Baselu pobijedili europske prvake s 2-0.