KRAMARIĆ S DVA POGOTKA OBORIO HRVATSKI REKORD: / Pretekao Olića, Mandžukića, Klasnića...

Krama je u 7. minuti zabio gol iz penala, a time se popeo na vrh vječne ljestvice hrvatskih strijelaca u Bundesligi

24.1.2021.
18:56

Hrvatski napadača Andrej Kramarić oborio je rekord zabivši za svoj Hoffenheim gol u dvoboju protiv Kolna u 18. kolu Bundeslige.

Krama je u 7. minuti zabio gol iz penala, a time se popeo na vrh vječne ljestvice hrvatskih strijelaca u Bundesligi. Prestigao je na toj ljestvici Ivicu Olića koji je zabio 72 gola, a tu su i Mario Mandžukić s 53 gola, Mladen Petrić s 51 te Ivan Klasnić s 50 golova.

Inače, ta je utakmica završila 3:0, a Krama je zabio i treći gol Hoffenheima, također iz penala.

Slavlje Bayerna

Nogometaši minhenskog Bayerna pobijedili su gostima posljednjeplasirani Schalke s 4:0 u 18. kolu Njemačke lige, te učvrstili vodeću poziciju tablici.

Dvoboj prve i zadnje momčadi lige zasluženo je pripao Bayernu, koji je s 53 gol nakon prvih 18 kola oborio i klupski rekord.

U Gelsenkirchenu Bavarci su poveli u 34. minuti golom Thomasa Müllera, a potom je svojim 23. golom u sezoni Robert Lewandowski u 54. minuti zabio za 2:0. U 88. minuti Müller je postigao svoj drugi pogodak na utakmici, a u 90. minuti David Alaba postavio konačnih 4:0.